Home WiadomościZ kraju Oblaci NMP – Kokotek: Ruszyła Misja B XVI – Nordkapp!

Oblaci NMP – Kokotek: Ruszyła Misja B XVI – Nordkapp!

Redakcja

Stało się! Oficjalnie rozpoczęła się VI wyprawa rowerowa Niniwa Team pod hasłem „Misja B XVI – Nordkapp”.

Ekipa 20 śmiałków wyruszyła 1 sierpnia tradycyjnie już z Kokotka. Rowerzyści zmierzają na najbardziej wysunięty na północ kraniec Europy – przylądek Nordkapp. Intencją rajdu jest wsparcie i modlitwa za Kościół i papieża Benedykta XVI. W wieczornym spotkaniu przed wyjazdem i środowym pożegnaniu wzięli udział zaproszeni goście: zdobywca Pucharu Świata i mistrz Europy w kolarstwie torowym, Tomasz Schmidt oraz Artur Bilewski, wielokrotny mistrz Polski w kolarstwie szosowym i triatlonie. Profesjonaliści podzielili się hojnie i z życzliwością swoimi doświadczeniami. Eucharystii koncelebrowanej o 5.00 rano przewodniczył ks. bp. Jan Wieczorek. Po Mszy świętej – nowość! Wspólne, plenerowe śniadanie dla wszystkich. Potem jeszcze pożegnania, błogosławieństwo uczestników, poświęcenie rowerów, parę słów zachęty od zaproszonych gości i w drogę!

Rowerzyści przemierzać będą dziennie co najmniej 150 km, z 30-kilogramowym bagażem, bez wsparcia samochodu technicznego i zaplanowanych noclegów. Trasa rajdu prowadzi przez Polskę, Litwę, Łotwę, Estonię, Finlandię, Szwecję i Norwegię. Codzienne relacje z wyprawy można śledzić na www.niniwateam.pl.

Więcej (zdjęcia) na: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda