Home WiadomościZ kraju Salezjanie: Kwartalny dzień skupienia „okręgu łódzkiego”

Salezjanie: Kwartalny dzień skupienia „okręgu łódzkiego”

Redakcja

18 lutego odbył się kwartalny dzień skupienia dla salezjanów pracujących w Łodzi i okolicach. Do domu zakonnego św. Teresy od Dzieciątka Jezus przy ul. Kopcińskiego, gdzie odbyło się spotkanie, zjechali się współbracia z Lutomierska, Zgierza, Woźniakowa oraz drugiej łódzkiej placówki z ul. Wodnej – łącznie pięć wspólnot.

Skupienie rozpoczęło się w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego „Węzeł” od odmówienia Godziny Przedpołudniowej i konferencji ks. Wojciecha Kułaka, przełożonego wspólnoty św. Teresy. Konferencja zatytułowana „Jak Ksiądz Bosko przeżywał i organizował rekolekcje” bardzo dobrze wpisywała się w pierwszy rok przygotowań do jubileuszu urodzin naszego Założyciela. Następnie, po wspólnotowym rachunku sumienia, był czas na spowiedź i osobistą modlitwę.

O godzinie 12.00 wszyscy uczestnicy udali się do kościoła na mszę św. z ludem. Ofiara eucharystyczna sprawowana była przez wszystkich kapłanów pod przewodnictwem ks. Zenona Jakuboszczaka, dyrektora domu w Zgierzu. Słowo Boże głosił ks. Wojciech Kułak. Było to piękne świadectwo również dla wiernych z parafii, którzy każdego dnia w południe licznie gromadzą się na swojej mszy świętej. Ostatnim punktem programu była adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona modlitwą za tragicznie zmarłego rok temu ks. Marka Rybińskiego oraz błogosławieństwem.

Podczas wspólnego obiadu była jeszcze okazja do rozmów, spotkań i podzielenia się wiadomościami. Bez wątpienia kwartalny dzień skupienia, który gromadzi salezjanów z kilku domów, jest okazją do wzrostu duchowego oraz odnowienia braterskich więzów między wspólnotami i współbraćmi.

Za: www.salezjanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda