Home WiadomościZ kraju Warszawa: Franciszkańskie śpiewanie na Polach Wilanowskich

Warszawa: Franciszkańskie śpiewanie na Polach Wilanowskich

Redakcja

2 czerwca na Polach Wilanowskich w Warszawie miało miejsce zakończenie uroczystości ku czci św. Andrzeja Boboli oraz szóste Święto Dziękczynienia przy Centrum Opatrzności Bożej.

Po Eucharystii, która była centralnym punktem uroczystości przez cały dzień miały miejsce występy zespołów artystycznych i solistów. Do późnych godzin wieczornych przy świątyni Opatrzności Bożej gromadzili się warszawiacy i pielgrzymi, dorośli i dzieci, duchowni świeccy, radośnie świętując i dziękując Bogu i ludziom. Kilkaset błękitnych baloników zostało wysłane w niebo wraz z głośnym słowem „dziękuję”.

Wesołe, pełne zaangażowania, emocjonalne śpiewanie, połączone z ruchem i uśmiechem zaprezentował zgromadzonym dzieciom i dorosłym 50 osobowy zespół dziecięcy z Łodzi “Mały Chór Wielkich Serc”, pod dyrekcją franciszkanina o. Piotra Kleszcza.

W wykonaniu radosnej, rozśpiewanej dzieciarni można było usłyszeć piosenki autorstwa o. Piotra. Utwory o miłości do rodziców, przyrody, Pana Boga i piosenki dla Pana Jezusa zachwyciły publiczność. Największe brawa jednak otrzymali najmłodsi, kilkuletni soliści.

Chór “Mały Chór Wielkich Serc” wystąpił w Wilanowie już po raz drugi. Po koncercie w 2010 r. zespól otrzymuje regularnie zaproszenia do świątyni Opatrzności Bożej na Święto Dziękczynienia.

Chór powstał w roku 1997 przy parafii franciszkańskiej p. w. Matki Bożej Anielskiej w Łodzi. Obecnie śpiewa w nim około 70 dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Niektóre z nich szykują się już do odejścia, na ich miejsce dojdą nowe dzieci. Założycielem i prowadzącym jest o. Piotr Kleszcz OFMConv, który komponuje i układa dla chórku teksty. Chór koncertuje na estradach, w kościołach, szkołach, teatrach, szpitalach, w domach opieki społecznej i w hospicjach.

Zespół odbył już w sumie ponad 350 koncertów w kraju i za granicą. Dzieci wraz z dyrygentem biorą udział w programach telewizyjnych i radiowych. Dzieciom zawsze towarzyszą rodzice lub opiekunowie, niekiedy nawet lekarz. Chór szczególnie związany jest z telewizją Trwam.

Utrzymuje on również kontakt z włoskim zespołem dziecięcym „Piccolo Coro ‘Mariele Ventre’ dell Antoniano”, który był inspiracją do powstania chóru.

Chór wydaje płyty z piosenkami. Po koncercie na Polach Wilanowskich można było nabyć ostatnią płytę zespołu pt. „Wolność”.

Anna Dziemska

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda