Home Wiadomości Saletyni: „Czy szatan istnieje naprawdę?”

Saletyni: „Czy szatan istnieje naprawdę?”

Redakcja

Tak brzmiało hasło spotkania poświęconego współczesnym zagrożeniom duchowym, które odbyło się 19 maja w krakowskiej parafii saletynów.

Konferencja – pierwsza z zaplanowanego cyklu – prowadzona była przez ks. Jana Gierlaka MS, egzorcystę diecezji rzeszowskiej w latach 2009–2013, a obecnie duszpasterza w parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Krakowie.

Rozpoczynając spotkanie ks. Gierlak zaznaczył, że jego zamiarem nie jest prezentowanie demonologii, czy fascynowanie szatanem, ale ukazanie miłości Boga, który wyzwala człowieka od zniewolenia złem. – Błyskawiczny postęp techniczny i rozwój cywilizacyjny sprawia, że w XXI wieku mówienie o złym duchu wydaje się czymś zupełnie nie na miejscu. Jednak świat zła nadal istnieje, tyle że jesteśmy tego mniej świadomi – podkreśla duszpasterz. – Szatan jest jedynie stworzeniem i nie jest przeciwwagą dla Boga, nie jest dla Niego równorzędnym przeciwnikiem. Bronią złego ducha jest jedynie straszenie człowieka, tak by go odłączyć od Boga. Celem naszych spotkań jest poznawanie miłości naszego Ojca, żeby nie pozwolić się od Niego oderwać – wyjaśnia ks. Gierlak.

Następne spotkania będą się odbywały w każdy poniedziałek aż do 23 czerwca o godz. 19.00 w krakowskiej parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej przy ul. Cegielnianej. Wszystkie prowadzone są w atmosferze modlitwy. Uczestnikom swoim śpiewem i uwielbieniem Boga towarzyszyć będzie zespół muzyczny „Matula”. Tematy zaplanowanych spotkań to: Jasnowidztwo – dar czy przekleństwo?; Znaki zodiaku – predestynacja; Uroki – przekleństwo czy wolność?; Talizmany, amulety i fetysze a krzyż; Medytacja transcendentalna i szczęście.

(gz / mc)

Za: www.saletyni.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda