Home Wiadomości Saletyni: Doroczne spotkanie przełożonych

Saletyni: Doroczne spotkanie przełożonych

Redakcja

SaletyniCzterdziestu superiorów domów zakonnych oraz dyrektorów dzieł krajowych i zagranicznych polskiej prowincji saletynów uczestniczy w zjeździe formacyjnym w Dębowcu.

Spotkanie rozpoczęło się w niedzielę 27 września i potrwa do 3 października. Jego pierwsze dwa dni były poświęcone sprawom posługi i administracji saletyńskich wspólnot i dzieł. Tę część zjazdu prowadził ks. prowincjał Andrzej Zagórski MS oraz radni prowincjalni ks. Piotr Ciepłak MS i ks. Robert Głodowski MS. Kwestie dotyczące zarządzania ekonomicznego omawiali ekonom prowincjalny ks. Józef Piela MS i ks. Piotr Ciepłak MS.

Jednym z punktów spotkania była konferencja o. dra Andrzeja Barana OFMCap na temat formacji zakonników. Teolog duchowości podkreślił, że formacja ma korespondować z życiem Kościoła, a sami zakonnicy powinni kształtować w sobie „docibilitas”, czyli postawę pouczalności

Drugą część zjazdu stanowią rekolekcje, które od wieczora 28 września prowadzi mnich tyniecki o. Włodzimierz Zatorski OSB. Ich tematyka jest skupiona wokół duchowości benedyktyńskiej. Rekolekcje zakończą się w sobotę 3 października.

(gz)

Za: www.saletyni.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda