Home WiadomościZe Świata „Abyśmy umacniali swoją wiarę i wzrastali w miłości”

„Abyśmy umacniali swoją wiarę i wzrastali w miłości”

Redakcja

W środę w Kościele katolickim rozpoczyna się czterdziestodniowy Wielki Post. Kapłani posypują popiołem głowy wiernych i wzywają ich do nawrócenia oraz wiary w Ewangelię. Na ten święty czas Benedykt XVI wystosował okolicznościowe orędzie.

Ojciec Święty pisze, że Wielki Post zachęca nas, abyśmy umacniali swoją wiarę przez uważniejsze i dłuższe słuchanie Słowa Bożego oraz udział w sakramentach, a zarazem, byśmy wzrastali w miłości, w miłości do Boga i do bliźniego, także poprzez konkretne zalecenia postu, pokuty i jałmużny.

Papież zwraca uwagę na ścisły, nierozerwalny związek, jaki zachodzi między wiarą i miłością. Uważa, że nie możemy nigdy rozdzielać czy wręcz przeciwstawiać wiary i miłości. „Wiara bez uczynków jest jak drzewo bez owoców: te dwie cnoty wynikają z siebie nawzajem” – podkreśla.

„Wiara poprzedza miłość, ale okazuje się autentyczna tylko wtedy, gdy miłość jest jej uwieńczeniem” – dodaje.

Zdaniem Benedykta XVI największym dziełem miłości jest ewangelizacja, czyli „posługa Słowa”. „Nie ma bardziej dobroczynnego, a zatem bardziej miłosiernego działania na rzecz bliźniego niż łamanie chleba Słowa Bożego, dzielenie się z nim Dobrą Nowiną Ewangelii, wprowadzanie go w relację z Bogiem: ewangelizacja jest największą i pełną promocją osoby ludzkiej” – pointuje papież.

Benedykt XVI w orędziu zapewnia wszystkich o swojej modlitwie za nich i życzy, aby w tym cennym czasie Wielkiego Postu ożywili swoją wiarę w Jezusa Chrystusa i miłość do Boga oraz do każdego brata i siostry, których spotykają w swoim życiu.

jms

Za: Redakcja.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda