Home WiadomościZe Świata Salezjanie – KG27: “Czekają nas bardzo piękne lata”. Przełożony Generalny udziela wywiadu młodzieży

Salezjanie – KG27: “Czekają nas bardzo piękne lata”. Przełożony Generalny udziela wywiadu młodzieży

Redakcja

Stefania jest młodą członkinią Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego z Potenzy, Wilfried jest młodym kapłanem z Konga. Oboje studiują na Wydziale Nauk Komunikacji Społecznej Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego. W piątkowe popołudnie, 28 marca, w ramach projektu „Twoimi oczyma” przeprowadzili wywiad z ks. Ángelem Fernándezem Artime, X następcą Księdza Bosko.

Zostali przyjęci z salezjańską serdecznością. Przełożony Generalny z radością poświęcił swój czas tym dwojga młodym ludziom, chcącym przeprowadzić z nim wywiad, którym towarzyszył ks. Renato Butera, wykładowca wydziału, gdzie studiują. Ks. Fernández Artime pozwolił im czuć się, jak u siebie w domu, tak więc emocje nie zaponowały nad ich zadaniem “profesjonalistów w zakresie informacji”, do czego przygotowują się poprzez te studia.

Przełożonemu Generalnemu zadano osiem pytań. „Czy kiedykolwiek ksiądz marzył, że zostanie następcą takiego wizjonera, jakim był Księdz Bosko?… Czy spodziewał się ksiądz, że wybór padnie na niego? I później: pytania dotyczące rad rodziców, jakie pewnego razu dało się słyszeć przez telefon, konkretnego sposobu realizacji przez salezjanów bycia mistykami sługami młodzieży… oraz przesłania, jakie chciałby przekazać wszystkim młodym z salezjańskiego świata. „Zawsze chciałem być dobrym salezjaninem, jak Ksiądz Bosko, o czym marzy dzisiaj każdy salezjanin… ale wyobrazić siebie jako jego następcę… to nie do pomyślenia!”. I dalej: „Jestem salezjaninem entuzjastą, który czuje się bardziej szczęśliwy, że jest salezjaninem dzisiaj, niż kiedy zaczynał”.

Około dziewięć minut wywiadu, zawierających pierwsze oświadczenia i pierwsze pragnienia X następcy Księdza Bosko, zaledwie kilka dni po jego wyborze. „Fascynuje mnie myśl o młodych świata, którzy są zawsze, którzy będą zawsze i zawsze będą chcieć i będą potrzebować braci, przyjaciół i ojców, którzy by zechcieli kroczyć z nimi”.

Zaraz potem Przełożony Generalny, pozostając w pełnej harmonii własnego serca z sercami tak wielu ludzi młodych, którzy przeżywają doświadczenie domu salezjańskiego w jego najbardziej aktualnym wyrazie, przekazał im przesłanie, które najbardziej leży mu na sercu: “Charyzmat Księdza Bosko nie może utracić nawet w minimalnym stopniu niczego ze swojej mocy i swego ukochania młodzieży”.

Takie są racje bycia salezjaninem, zaznaczył ks. Fernández Artime, który na koniec zwrócił się właśnie do nich: “Bądźcie odważni, wspaniałomyślni. Bądźcie solą ziemi i światłością świata. Jeśli tak będzie i gdy będziemy kroczyć razem, czekają nas bardzo piękne lata”.

ANS – Rzym

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda