Warszawa: „Chrześcijanin na falach współczesności”

14 października o godzinie 17.00, w klasztorze ojców dominikanów przy ul. Freta 10 zaplanowane jest kolejne spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary. Redaktor Mikołaj Foks będzie rozmawiał z o. Maciejem Ziębą na temat wiary, polityki i demokracji w cyklu „Chrześcijanin na falach współczesności”.

Jak korzystać z wolnej woli w życiu społecznym? Aktywność obywatelska chrześcijan nie pozostaje przecież w separacji od wyznawanej wiary. Jak pogodzić wolność sumienia z wolnością polityczną? Czy polityka i wartości chrześcijańskie nie wykluczają się? Jak korzystać z narzędzi, które daje nam wszystkim demokracja? Uczestnicy spotkania spróbują poszukać odpowiedzi na te pytania wspólnie z duchownym, który od dziesięcioleci bacznie obserwuje i komentuje rzeczywistość społeczno-polityczną. Jest też aktywnym uczestnikiem tej rzeczywistości.

To już 11 rok Dominikańskiej Szkoły Wiary w Warszawie. Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi: „Chrześcijanin na falach współczesności”. Podczas comiesięcznych spotkań redaktor Mikołaj Foks rozmawia z duchownymi i świeckimi o wyzwaniach, zagrożeniach i szansach, jakie współczesny świat stawia przed osobami wierzącymi.

Poruszone są między innymi kwestie etyki i moralności chrześcijańskiej w pracy i biznesie, wolności sumienia w demokracji czy zagrożeń duchowych związanych np. z usługami wróżbiarskimi. Nie zabraknie brakuje też spotkań poświęconych „małżeństwu po katolicku” czy funkcjonowaniu chrześcijan w świecie kultury i showbiznesu.

Wśród gości znajdzie się wielu cenionych specjalistów – duchownych i świeckich, jak również przedstawicieli środowisk twórczych i mediów.

Zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy religijnej i lepszym poznaniem Boga już dziś ojcowie dominikanie zapraszają do Sali Prowincjalskiej klasztoru przy ulicy Freta w Warszawie na comiesięczne rozmowy o wyzwaniach współczesności w kontekście wiary.

Więcej informacji na freta.szkolawiary.dominikanie.pl

Za: www.franciszkanie.pl.