Paradiso – Twoje Niebo! Spotkanie dla młodych na Świętej Górze!

26 Cze 2018

Paradiso nie ma granic, a zatem na spotkanie zapraszamy przede wszystkim młodzież wraz z duszpasterzami, opiekunami, katechetami, a także kleryków, zakonników, siostry zakonne, wszystkich chętnych.

Młodzi ludzie w dzisiejszym świecie potrzebują spotkania i świadectwa, potrzebują dużych wydarzeń wspólnoty Kościoła, gdzie widzą, że nie są w swojej wierze sami. Nie tylko młodzi, ale także ich duszpasterze potrzebują tego, aby budować świadomość, że razem można więcej. Odpowiedzią na to pragnienie były Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, gdzie mogliśmy obserwować radość płynącą ze spotkania młodych ludzi ze sobą i z Panem Bogiem. Światowe Dni Młodzieży i spotkania młodych w ogóle są epifanią Pana Boga. Tam gdzie gromadzi się lud Boży, tam objawia się Pan Bóg, a im więcej ludzi spotyka się w Jego Imię, tym większe doświadczenie Pana Boga.

Zainspirowani tymi wydarzeniami, chcemy zaproponować podobne spotkanie dla młodych z naszej archidiecezji i nie tylko. W ostatnich dniach czerwca w Gostyniu na Świętej Górze odbywa się Paradiso. Święty Filip Neri, założyciel zgromadzenia księży filipinów, współorganizatorów wydarzenia, mawiał „Preferisco il paradiso”, co oznacza „Wolę niebo, wolę raj”. Naszym założeniem było więc stworzenie miasteczka młodych, gdzie będą oni mogli dobrze rozpocząć czas wakacji i jednocześnie zbliżać się do Pana Boga, do nieba, do raju.

Poprzez zaproszenie na Paradisomamy nadzieję stworzyć takie miejsce i zaoferować takie aktywności, które pozwolą młodym ludziom z naszej archidiecezji zintegrować się, a także zaczerpnąć radości i sił ze źródła, jakim jest Pan Bóg oraz żywy i Młody Kościół.

W roku 2017 Paradiso odbyło się pierwszy raz i spotkało się z entuzjastyczną odpowiedzią uczestników. W zeszłym roku tematem przewodnim spotkań był kerygmat. W tym roku ze względu na zbliżające się Światowe Dni Młodzieży w Panamie będziemy przyglądać się bliżej postawie Maryi. Zaplanowaliśmy trzy konferencje prowadzone przez biskupów związane z trzema tematami:

Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny.

Nie bój się Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Pana.

Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego.

Będą z nami: abp Stanisław Gądecki, bp Grzegorz Balcerek, bp Damian Bryl, bp Marek Solarczyk i bp Łukasz Buzuń.

Paradisoto także czas odpoczynku i wakacyjnych aktywności, dlatego również przygotowaliśmy warsztaty dla młodych. Oferta jest bardzo bogata. Planujemy warsztaty fotograficzne, filmowe, biblijne, kosmetyczne, gry planszowe, plastyczne, pszczelarskie, pierwszej pomocy i bezpieczeństwa, teatralne, konne, gitarowe, biblijne, kreowania własnego wizerunku, rowerowe, sportowe, budowanie zespołu, taneczne, astronomiczne, galanterii papierowej, gastronomiczne, robót ręcznych, gry w bulle, fitnessu, obsługi i programowania: dronów, ozobotów, drukarek 3D, grafiki komputerowej i inne.

Wieczorami weźmiemy udział w koncertach. W tym roku będą z nami: Monika Kuszyńska, Tau oraz Pinokio Brothers.

Każdego dnia przeżywać będziemy wspólną Eucharystię. Całe spotkanie zakończymy wielbieniem Pana Boga, przy oprawie muzycznej Chóru i Orkiestry Jordan.

Paradiso odbędzie się w Gostyniu na Świętej Górze w dniach: 26-30 czerwca 2018 roku. Już można się zarejestrować na stronie internetowej: www.paradiso2018.pl. Tam można znaleźć wszystkie najpotrzebniejsze informacje. Zapraszamy również na nasz fanpage na Facebooku: Paradiso2018.

ks. Michał Kulig COr