REKOLEKCJE DLA DUCHOWNYCH I OSÓB KONSEKROWANYCH PROWADZONE PRZEZ KARDYNAŁA SARAH: „‘Dla mnie żyć to Chrystus’ (Flp 1, 21). Wrócić do pierwotnej miłości”

1 Lut 2019

W dniach 1-3 lutego 2019 r. odbędzie się w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie sesja rekolekcyjna dla duchownych i osób konsekrowanych „‘Dla mnie żyć to Chrystus’ (Flp 1, 21). Wrócić do pierwotnej miłości”, którą poprowadzi kard. Robert Sarah – prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, biblista.

Rekolekcje z żywym świadkiem wiary, który wzrastał w młodym Kościele Afryki i który nosi w sobie zapał pierwotnego Kościoła. Na każdym etapie życia, także wtedy, gdy swoją wierność powołaniu mógł przypłacić ofiarą z życia, zawsze mówił Bogu „tak”. Odważny głosiciel Słowa, wezwany z malutkiej gwinejskiej wioski do Watykanu, jest dzisiaj jednym z najbliższych współpracowników papieża Franciszka. Będzie pomagał uczestnikom rekolekcji powrócić do pierwotnej miłości i ponowić swoje oddanie Chrystusowi.

Możliwość przesyłania zgłoszeń
REKOLEKCJE DLA DUCHOWNYCH I OSÓB KONSEKROWANYCH
„‘Dla mnie żyć to Chrystus’ (Flp 1, 21). Wrócić do pierwotnej miłości”
– od 3 września 2018 roku –

Więcej informacji i zgłoszenia: www.cfd.salwatorianie.pl/kardynalSarah

Spotkania rekolekcyjne dla duchownych i osób konsekrowanych odbywały się w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie już w poprzednich latach. Prowadzili je abp Grzegorz Ryś (2018), Amedeo Cencini FdCC (2017), Innocenzo Gargano OSBCam (2016), Raniero Cantalamessa OFMCap (2015), Giovanni Dal Piaz OSBCam (2012), abp Bruno Forte (2010), Krzysztof Wons SDS (2003). Te spotkania formacyjne wpisywały się w nurt życia Kościoła, np. Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia (2016), Rok Życia Konsekrowanego (2015) czy Rok Kapłański (2010), a stopniowo stawały się też odpowiedzią na prośby wyrażane przez ich uczestników.

Za: www.sds.pl