Instytut Teologii Życia Konsekrowanego we Wrocławiu zaprasza na wykłady, sympozjum i pielgrzymkę

1 Paź 2019

Kolejny już rok, jako Misjonarze Klaretyni wychodzimy naprzeciw wyzwaniom związanym z formacją osób konsekrowanych i proponujemy kilka wydarzeń w nadchodzących miesiącach, aby wpisać je w kalendarz.

  • Instytut Teologii Życia Konsekrowanego, którego częścią integralną jest Kurs Teologii Życia Konsekrowanego zaprasza na zajęcia. Z wykładów mogą skorzystać osoby konsekrowane, jak również osoby należące do indywidualnych form życia konsekrowanego, osoby na etapie formacji czasowej.
  • Ogólnopolskie Sympozjum Teologii Życia Konsekrowanego w dniach 30.04.-03.05.2020 w Krzydlinie Małej, poświęcone aktualnym problemom wspólnoty Kościoła i osób konsekrowanych.
  • Pielgrzymka Osób Konsekrowanych do Medjugorie w dniach 7.07-15.07.2020. W lipcu tego roku odbyła się po raz pierwszy, było to wspaniałe doświadczenie wspólnoty Kościoła i różnorodności powołania. Zatem po raz drugi zapraszam na pielgrzymkę. Liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji pod wskazanym numerem telefonu lub mailem.

Udział w Kursie Teologii Życia Konsekrowanego traktowany jest także, jako element formacji początkowej oraz jako przygotowanie się do profesji wieczystej. Wiele osób swoją obecność w Instytucie traktuje, jako istotny element osobistej formacji zakonnej. Naszymi słuchaczami są także ci, którzy w procesie formacji permanentnej chcą – według słów Apokalipsy – powracać do pierwotnej miłości, która z upływem lat mogła zostać „przygnieciona” codziennymi obowiązkami.

Wiedza zdobyta podczas Kursu stanowi też doskonałą pomoc dla osób zajmujących się formacją (mistrzynie i mistrzowie postulatów, nowicjatów i junioratów).

Zachęcamy Was serdecznie do wzięcia udziału we wspólnej trosce, jaką jest formacja w życiu konsekrowanym.

Wykłady w ramach Instytut TŻK odbywają się w Seminarium Ojców Klaretynów, przy ul. H. Wieniawskiego 38 we Wrocławiu.

Więcej informacji: www.klaretyni.pl lub [email protected]. tel.: 71 328 29 03;

o. Aleksander Bober CMF
Dyrektor Instytutu
Teologii Życia Konsekrowanego