Rekolekcje on-line dla osób konsekrowanych 2020

3 Sie 2020

W tym czasie pandemii, kiedy trudno fizycznie organizować rekolekcje, pragniemy zaproponować  i zaprosić do udziału w rekolekcjach dla osób konsekrowanych on-line.

Temat: „Miłość, która wszystko zwycięża”
Terminy: 03-09.08.2020
Prowadzący: ks. Marian Królikowski, s. Samuela Klimas

Program:

  • poniedziałek: godz. 19.30 – 20.30;
  • wtorek – sobota:  10.00 -11.00 oraz 15.30 – 16.30;
  • niedziela: godz. 9.30-10.30.

Rekolekcje odbywają się metodą lectio divina.

Życie Jezusa, Syna Bożego było życiem wypełnionym miłością do ludzi, miłością aż po śmierć krzyżową. Jezus przeżył miłość aż po kres życia. Jego życie odrodziło się w zmartwychwstaniu: z mroków nocy śmierci wyłoniło się światło Dobrej Nowiny – miłość zwyciężyła śmierć! Bóg wcielony, który jest Miłością, przyszedł na ziemię i pokonał śmierć, ponieważ ona nie mogła utrzymać Go w swej mocy (por. Dz 2, 24). Miłość bowiem nie mogła paść łupem piekła, czyli miejsca, gdzie nie ma miłości. Chrześcijanie winni naśladować Chrystusa, wiodąc życie przepojone miłością, uczestnicząc w ten sposób w Jego miłości i zwycięstwie nad śmiercią: „My wiemy, że przeszliśmy ze śmierci do życia, bo miłujemy braci, kto zaś nie miłuje, trwa w śmierci” (1 J 3, 14).

Pochylając się nad Słowem Bożym z Pierwszego Listu św. Jana Apostoła, odkryjemy prawdę o Bożej miłości, która w Jezusie Chrystusie objawiona, pokonała śmierć i stała się dla nas źródłem miłości wobec naszych braci.

Konferencje będą prowadzone w formie wideo-konferencji, dla zamkniętej grupy osób, za pomocą prostego w obsłudze programu Zoom.

Aby uczestniczyć w proponowanych rekolekcjach, należy:

  1. Wysłać zgłoszenie, wypełniając formularz znajdujący się na stronie: www.rmissio.pl;
  2. Zadzwonić pod nr telefonu 606 124 328, w godz. 12.00 – 14.00, aby upewnić się, że zostało się przyjętym;
  3. Po potwierdzeniu przyjęcia na rekolekcje on-line, na adres mailowy zostanie wysłany link z instrukcją, aby zalogować się do wirtualnej sali, w której będą odbywały się spotkania.

Do uczestnictwa w wideo-konferencji można korzystać z komputera i innych urządzeń mobilnych, takich jak: tablety, telefony z dostępem do sieci (iOS, Android).

Aby wziąć udział w kosztach organizacyjnych, można złożyć dobrowolną ofiarę na ewangelizację, za którą będziemy wdzięczni.

Serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji oraz zgłoszenia na stronie: www.rmissio.pl