Rekolekcje w pustyni Kyzył-kum w Uzbekistanie

5 Wrz 2019

W dniach 23 maja – 7 czerwca oraz 5 – 20 września 2019 r. Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów) w Krakowie organizuje pielgrzymkę rekolekcyjno-turystyczną do Uzbekistanu dla kapłanów diecezjalnych i zakonnych.

Program pielgrzymki prowadzi od Buchary poprzez Samarkandę do Taszkientu. Po pierwszych dwóch dniach spędzonych w Bucharze udajemy się na pustynię Kyzył-kum i w pobliskie góry, aby tam odprawić pięciodniowe rekolekcje w oparciu o tekst Itinerarium mentis in Deum św. Bonawentury. Następnie przejazd do Samarkandy.

Po dwudniowym pobycie w Samarakandzie miejscowym „Pendolino” przejedziemy z prędkością 170 km/h do Taszkientu, skąd po kolejnych dwóch dniach spędzonych w stolicy Uzbekistanu nastąpi wylot do kraju.

W trakcie pobytu odwiedzimy parafie katolickie i pracujących w nich duszpasterzy, udamy się do miejsc związanych ze śladami obecności chrześcijan na tamtejszej ziemi w okresie od IX do XIII wieku, a także zwiedzimy najbardziej znamienite zabytki architektury muzułmańskiej.

Wyjazd jest poprzedzony jednodniowym sympozjum szkoleniowym na temat islamu, które będzie miało miejsce w Warszawie, w siedzibie Komisji Episkopatu Polski ds. Misji (ul. Byszewska 1).

Oznacza to, że do Warszawy należy przyjechać 23 maja w godzinach popołudniowych. 24 maja odbędzie się sympozjum, a 25 maja nastąpi wylot z Warszawy przez Moskwę do Buchary. W taki sam sposób będzie zorganizowany wyjazd we wrześniu.

Termin zgłoszeń na wyjazd w okresie 23 maja – 7 czerwca upływa 10 lutego.
Termin zgłoszeń na wyjazd w okresie 5 – 20 września upływa 30 marca
Ilość miejsc w każdej z dwóch grup: 8 osób.

Koszt pielgrzymki na chwilę obecną wynosi: 3000 zł + 1415 $ (cena nie obejmuje rozchodów związanych z pobytem w Warszawie i sympozjum, pokrywane są one bowiem przez darczyńców)

Zgłoszenia proszę wysyłać na adres: [email protected].
O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń. Każdy z uczestników będzie zobowiązany do wpłacenia bezzwrotnej zaliczki na rezerwację biletów samolotowych – cena i numer konta zostaną podane później.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych.

Odpowiedzialny za rekolekcje w pustyni:
o. Krzysztof Kukułka OFMConv.
(misjonarz w Uzbekistanie 1991-2005)

Zdjęcia i szczegółowe informacje: christianityincentralasia.info