Spotkanie Magistratów, Nowicjatów i Postulatów 2019

11 Lut 2019

Jak co roku, zimą – na półmetku rocznej pracy formacyjnej – odbędzie się spotkanie formatorów nowicjuszy i postulantów męskich instytutów życia konsekrowanego. Choć różnią nas habity i charyzmaty, nazwy określające nasze zadania, łączy nas przede wszystkim bardzo podobna praca dla wchodzących w formację podstawową mężczyzn. Łączą nas również problemy, przed którymi stajemy w naszym posługiwaniu.

Na ostatnim spotkaniu ustalono, że tegoroczne spotkanie dotyczyć będzie zagadnienia:  Media i komunikacja na pierwszych etapach formacji podstawowej.

Zwłaszcza nowicjat służy wejściu w głęboką, osobistą więź z Bogiem. Wymaga ona ciszy, wymaga ograniczenia w dotychczasowych kontaktach ale jednocześnie więzi z Bogiem nie zbuduje się bez umiejętności dialogu i więzi z ludźmi i ze światem. Jak korzystać z mediów, informacji? Oto tematy planowanych spotkań.

Spotkanie magistrów odbędzie się w Toruniu, w dniach 11-14.02.2019 r.

Skorzystamy z doświadczenia Radia Maryja i TV Trwam oraz WSKSiM a także innych zaproszonych gości. Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma i św. Jana Pawła w Toruniu przy parafii Redemptorystów.

Odpowiedzialny:  o. Mariusz Chyrowski CSsR; kontakt: [email protected];  tel. 500 702 075

Szczegółowy program oraz informacje organizacyjne zgłaszający się formatorzy otrzymają pocztą elektroniczną.

Serdecznie zapraszamy. O. Mariusz Chyrowski CSsR