XIV SYMPOZJUM ŻYCIA KONSEKROWANEGO W ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ

1 Lut 2020

1 lutego 2020 roku
Poznań, Klasztor Ojców Karmelitów Bosych, ul. Działowa 25, Poznań

Godz. 16:30 – Modlitwa, Powitanie – s. M. Józefa Krupa – Referentka Diecezjalna ds.Żeńskich Instytutów Życia Konsekrowanego ( Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety)

Godz. 16:45 – Konferencja „ Maryja Niewiasta Eucharystii” – ks. dr Jan Frąckowiak,sekretarz ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego

Godz. 17:30 – przerwa ( kawa )

Godz. 18:45 – I Nieszpory z Ofiarowania Pańskiego – przewodniczy Ks. Bp Grzegorz Balcerek, przewodniczący Referatu Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego – Klerycy Ojców Karmelitów

Godz. 19:15 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej. adoracja

Godz. 20:00 – repozycja

Apel Jasnogórski – Ks. dr Zbigniew Starczewski COr, Referent Diecezjalny ds. Męskich Instytutów Życia Konsekrowanego

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – 2 LUTY 2020 R.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO – BAZYLIKA ARCHIKATEDRALNA W POZNANIU -GODZ. 10:00 MSZA ŚWIĘTA
PRZEWODNICZY: Abp Stanisław Gądecki Metropolita Poznański.


Gostyń – Święta Góra, dnia 15.01.2019 r.

Czcigodny Ojcze Przełożony! Drodzy Współbracia !

Zbliżający się „Światowy Dzień Życia Konsekrowanego” stwarza bardzo dobrą okazję do pogłębionej refleksji dla nas – Osób życia konsekrowanego realizujących swoje powołanie w Kościele Poznańskim.

Wpracowany zwyczaj w naszej Archidiecezji – organizowania Sympozjum Życia Konsekrowanego jest dla nas zaproszeniem i możliwością wspólnego spotkania i modlitwy w intencji naszych Wspólnot.

Z wdzięcznością przyjmujmy również zaproszenie Ks. Arcybiskupa Metropolity skierowane do każdej naszej Wspólnoty, byśmy zjednoczyli się
w Święto Ofiarowania Pańskiego (2 luty) w Katedrze Poznańskiej z naszym Arcypasterzem na sprawowanie „Eucharystii która daje życie”.

Serdecznie proszę Drogich Współbraci Kapłanów i Braci zakonnych naszej Archidiecezji, by zachcieli swoją obecnością pozytywnie z głębokim zrozumieniem włączyć się do wspólnej Eucharystii. Zwyczajem lat ubiegłych po Mszy św. koncelebrowanej w Katedrze jesteśmy zaproszeni na braterskie spotkanie w Arcybiskupim Seminarium Duchownym, by umocnić naszą międzyzakonną więź.

W załączeniu przesyłam również program uroczystości XIV Sympozjum Życia Konsekrowanego w Archidiecezji Poznańskiej. Gorąco zachęcam Was Drodzy Współbracia zarówno do licznego udziału w Sympozjum, jak też wspólnotowego uczestnictwa w dziękczynieniu i świętowaniu Dnia Życia Konsekrowanego w naszej Diecezji.

Łączę serdeczne pozdrowienia In Christo

Ks. Zbigniew Starczewski COr

referent ds. Męskich Instytutów Życia Konsekrowanego w archidiecezji poznańskiej