Kongres Apostołów Bożego Miłosierdzia

W krakowskim sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach rozpoczął się 2 października III Międzynarodowy Kongres Apostołów Bożego Miłosierdzia.

W wydarzeniu – wpisanym w obchody 70. rocznicy śmierci św. s. Faustyny Kowalskiej – biorą udział przedstawiciele sanktuariów Miłosierdzia Bożego i apostolatów z 40 krajów z wszystkich kontynentów świata. Obchody narodzin dla nieba Apostołki Bożego Miłosierdzia zakończy niedzielna msza św. pod przewodnictwem abp Edwarda Nowaka z Watykanu.

Kongres przebiega pod hasłem "Szkoła miłosierdzia św. Faustyny i Jana Pawła II". Ks. Arkadiusz Lechowski z Fundacji Divine Mercy wyjaśnił, że temat ukazany jest szeroko na tle „różnych modeli rozumienia i praktykowania chrześcijańskiego miłosierdzia, jakie pojawiły się w historii Kościoła, oraz na tle nowożytnych prądów filozoficznych, zaprzeczających potrzebie miłosierdzia w społeczeństwach”.

W ramach kongresu prezentowane są referaty i odbywają się panele dyskusyjne z udziałem prelegentów z różnych ośrodków teologicznych w Polsce. Usłyszeć można także świadectwa apostołów Miłosierdzia z wielu krajów świata.

Na zakończenie pierwszego dnia kongresu odbył się koncert zespołu NAZARET. Spotkanie muzyczno-ewangelizacyjne nosiło tytuł „Rozmowy z Miłosiernym Panem".

Łagiewnickim obradom patronuje metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz i przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia m. M. Gracjana Szewc, a organizatorami są Stowarzyszenie Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum” i rektorat sanktuarium w Łagiewnikach.

za: www.niedziela.pl