Uczennice sióstr niepokalanek

Uczennice Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Niepokalanek z Szymanowa przybyły na Jasną Górę 22 października.

Dziewczęta wraz z siostrami uczestniczyły we Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Uczestniczki pielgrzymki odprawiły Drogę Krzyżową na Wałach jasnogórskich, a także zwiedziły sanktuarium.

„Wybrałam tą szkołę, ponieważ zależy mi na pogłębieniu mojej wiary oraz na dobrym wykształceniu, które mogę otrzymać w tej szkole. Modlimy się o zdrowie, a szczególnie za misjonarzy i misjonarki, ponieważ przeżywamy tydzień misyjny. Dla mnie osobiście Jasna Góra jest domem, jest to dom każdego Polaka, bo każdy chce tu wracać” – mówi Aleksandra Wentowska, uczennica Prywatnej Szkoły Sióstr Niepokalanek z Szymanowa.

„Jasna Góra jest miejscem wyjątkowym. Kiedy przekraczamy tu próg świątyni, czujemy się jak w domu, tak miedzy sobą rozmawiałyśmy – podkreśla Katarzyna Sendecka – Tutaj człowiek czuje się jak w domu, bo wie że czeka na niego Matka, która wyprasza łaski u Syna”.

Zadaniem Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia N.M.P jest służyć Kościołowi modlitwą i pracą nad formacją polskiej kobiety. Siostry zajmują się wychowaniem młodego pokolenia. Prowadzą przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie z internatami dla dziewcząt. Katechizują dzieci i młodzież w szkołach państwowych. Pomagają w odprawianiu rekolekcji indywidualnych i grupowych. Biorą czynny udział w ruchu odnowy soborowej Kościoła. Prowadzą pracę misyjną na Białorusi i Ukrainie.

Ze szczególną gorliwością siostry starają się szerzyć i pogłębiać cześć Matki Bożej, rozbudzając miłość do Niej i zachęcając do naśladowania Jej w swoim życiu. Pod ich opieką znajdują się dwa sanktuaria maryjne: w Szymanowie, gdzie znajduje się koronowany posąg Niepokalanej, zwanej Panią Jałowiecką i w Kościerzynie z koronowaną figura Matki Bożej Bolesnej.

za: www.jasnagora.pl