Dominikanie: Parafianie pójdą za krzyżem

Po raz pierwszy w dziejach Katowic ojcowie dominikanie poprowadzą Drogę Krzyżową ulicami miasta. Nabożeństwo odbędzie się 15 marca na terenie prowadzonej przez braci kaznodziejów od ponad pół roku w śródmieściu Katowic parafii Przemienienia Pańskiego.

Droga Krzyżowa rozpocznie się około godz. 18.40 – po wieczornej mszy świętej. Trzymetrowy drewniany krzyż do 14 stacji Męki Pańskiej nieśli będą parafianie i przedstawiciele różnych grup duszpasterskich.

W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej katowiccy dominikanie organizowali do tej pory w kościele. Tym razem postanowili odprawić je przechodząc ulicami swojej parafii: Sokolską, Chopina, Słowackiego, Opolską, Dąbrówki i Mickiewicza.

„Zdecydowaliśmy się na taką formę nabożeństwa, żeby dać publicznie świadectwo naszej wiary. Traktujemy to jako rekolekcje do przeżycia Triduum Paschalnego. Z własnego doświadczenia wiem też, że takie wydarzenie bardzo jednoczy całą wspólnotę parafialną” – mówi proboszcz dominikańskiej parafii, o. Michał Śliż.

W liczącej prawie 800 lat historii Zakonu Kaznodziejskiego ojcowie dominikanie nigdy nie mieli wcześniej swojej placówki w Katowicach. Rok temu zaprosił ich tutaj metropolita katowicki, abp Wiktor Skworc powierzając jednocześnie pięciotysięczną parafię.

Za: www.dominikanie.pl.