Dominikanie: Rekolekcje z ojcem Badenim

„Modlitwa z ojcem Joachimem Badenim” – tak zatytułował swoje rekolekcje wielkopostne w Korbielowie ojciec Krzysztof Pałys.

Łódzki dominikanin wygłosi nauki rekolekcyjne w dniach od 22 do 24 marca. Będą to rekolekcje zamknięte, w których – po uprzednim zgłoszeniu się – weźmie udział ponad 50 osób z całej Polski.

„Będę chciał przybliżyć uczestnikom rekolekcji postać ojca Joachima Badeniego, któremu ja osobiście i wielu moich współbraci dużo zawdzięcza. I będę chciał przedstawić to, czego ojciec Joachim nauczał o modlitwie” – mówi o. Pałys.

Za motto rekolekcji dominikanin wziął słowa, których autorem jest ojciec Badeni: „Z modlitwy robi się wielką sztukę, coś nadzwyczajnego. Przy takim podejściu wydaje się ona bardzo trudna, bardzo ciężka, a w istocie modlitwa może być bardzo łatwa”.

To pierwsze z rekolekcji w Korbielowie inspirowane myślą zmarłego trzy lata temu jednego z najbardziej znanych polskich dominikanów. Dominikanie w Korbielowie planują, by zorganizować cały cykl spotkań rekolekcyjnych, którym patronowałby o. Badeni.

„Ze swoim przekazem, jaki zostawił nam w licznych książkach, ojciec Joachim potrafi trafiać doskonale do ludzi. Pokazuje świeże spojrzenie na wiarę, co zaprasza innych do własnych poszukiwań” – mówi dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Korbielowie, o. Karol Karbownik.

„Należy też pamiętać, że ojciec Badeni inspirował wiele pokoleń polskich dominikanów. A skoro tak jest, to na pewno warto, byśmy my, jako bracia kaznodzieje, dalej propagowali jego myśl” – dodaje o. Karbownik.

Za: www.dominikanie.pl.