Elbląg: spotkanie osób życia konsekrowanego i przełożonych męskich wspólnot zakonnych

Przedświąteczne spotkanie osób życia konsekrowanego diecezji elbląskiej oraz przełożonych męskich wspólnot zakonnych diecezji elbląskiej odbyło się w sobotę, 17 grudnia 2016 r. w domu zakonnym Redemptorystów i sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Elblągu.

O godz. 9.30 rozpoczęliśmy nasze przedświąteczne spotkanie, a zarazem dzień skupienia w kaplicy Miłosierdzia Bożego modlitwą brewiarzową – modlitwą przedpołudniową, po której przełożeni męskich wspólnot zakonnych diecezji elbląskiej przeszli do klasztoru na spotkanie, w którym uczestniczył ks. bp Jacek Jezierski, ordynariusz elbląski. Pozostałe osoby życia konsekrowanego (bracia i siostry zakonne, dziewice konsekrowane i wdowy poświęcone Bogu) pozostali w kaplicy na osobistej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem oraz wysłuchali konferencji wygłoszonej przez ks. dra Wojciecha Skibickiego, dyrektora Wydziału Katechetycznego kurii elbląskiej oraz odpowiedzialnego w diecezji za opiekę nad konsekrowanymi dziewicami i poświęconymi Bogu wdowami.

W czasie spotkania przełożonych męskich wspólnot zakonnych diecezji elbląskiej zostały omówione sprawy wspólnego przygotowania spotkań formacyjnych na rok 2017 oraz włączenie się w wydarzenia związane z Rokiem Św. Brata Alberta. Na koniec spotkań ks. bp Jacek Jezierski skierował do przełożonych słowo, w którym podkreślił potrzebę obecności zakonów w życiu diecezji oraz ich wspólnego działania.

O godz. 11.00 w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem księdza biskupa, po której wybrane przedstawicielki żeńskich zgromadzeń zakonnych poprowadziły modlitwę przed Ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po modlitwie osoby życia konsekrowanego spotkali się na dzieleniu się opłatkiem, agapie i rozmowie.

o. Piotr Wiśniewski CSsR, proboszcz parafii MB Królowej Polski, Delegat ds. Życia Konsekrowanego Mężczyzn w Diecezji Elbląskiej

Za: www.redemptor.pl