Kapucyni: Relikwie bł. Karoliny w Łomży

18 listopada obchodzimy wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny. W tym też roku przypada 25 rocznica beatyfikacji tej młodej dziewczyny spod Tarnowa, która podczas pierwszej wojny światowej w obronie czystości poniosła śmierć męczeńską.

W dniach 15-17 listopada 2011 wspólnota parafialna przy kościele Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży cieszyła się z nawiedzenia relikwii błogosławionej Karoliny w ich progach. Na pierwsze spotkanie z Błogosławioną zostali zaproszeni bracia Postulanci, którzy spędzili noc na modlitwie i czuwaniu przy relikwiach Błogosławionej w kaplicy postulatu. W uroczystość Matki Bożej Miłosierdzia, 16 listopada, po każdej Mszy św. wierni mieli okazję otrzymać błogosławieństwo relikwiami i oddać im cześć poprzez ucałowanie.

Przez cały czas przebywania bł. Karoliny w kapucyńskiej parafii dla wiernych była dostępna specjalna księga peregrynacyjna, do której każdy mógł wpisać swoje podziękowania i prośby.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że bł. Karolina gromadziła w tym czasie na modlitwie również młodzież, która zachęcona przez braci katechetów, oddawała w ten sposób cześć swojej Patronce. W przeddzień liturgicznego wspomnienia bł. Karoliny, relikwiarz wraz z obrazem zostały procesjonalnie przeniesione do Katedry Diecezji Łomżyńskiej.

br. Jan Bońkowski

Za: www.kapucyni.pl