Michalici: W Toruniu zmarł ks. Czesław Olszewski CSMA

W szpitalu w Toruniu, 14 października 2011 r., zmarł ks. Czesław Olszewski, michalita. W niedzielę 9 października przeszedł rozległy zawał serca i od tamtej chwili nie odzyskał przytomności.

Pogrzeb ks. Czesława odbędzie się we wtorek, 18 października, w kościele michalitów na Rybakach w Toruniu – o godz. 12.00 rozpocznie się nabożeństwo żałobne, a o 13.00 Msza św. pogrzebowa. Zmarły zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym w Górsku.

Śp. ks. Czesław Olszewski, syn Edmunda i Marianny, urodził się 7 sierpnia 1941 r. w miejscowości Mochy (poznańskie). Po ukończeniu liceum w Radomiu, wstąpił do nowicjatu Zgromadzenia św. Michała Archanioła i 26 sierpnia 1961 r. złożył pierwsze śluby zakonne. Dokładnie cztery lata później, w Miejscu Piastowym, złożył profesję wieczystą. Ks. Czesław studia filozoficzno-teologiczne odbył w Przemyślu, święcenia kapłańskie przyjął 5 czerwca 1971 r. w Jasionowie z rąk bpa Stanisława Jakiela. Pracował jako katecheta w Toruniu, Pławnej, Pawlikowicach, Wołominie i Stalowej Woli. Był proboszczem w Prałkowcach, Sobocie i przez 13 lat w Pławnej. Od 2001 roku przebywał w domu zakonnym w Toruniu.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

Za: www.michalici.pl