Papież zdradził, jak się modli i kto jest jego ulubionym świętym

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)Z papieżem Franciszkiem spotkała się piętnastka dzieci w wieku od ośmiu do trzynastu lat ze szkół jezuickich z całego świata. Ta audiencja miała związek z książką o pytaniach dzieci do Franciszka i jego odpowiedziach.

Usłyszeliśmy tam m.in. pytanie małego Faitha z Singapuru, który zapytał o ulubionych świętych papieża. W odpowiedzi padło: „Mam wielu świętych przyjaciół i nie wiem, który najbardziej mi się podoba. Jednakże czuję się przyjacielem Tereski od Jezusa, św. Ignacego i św. Franciszka. Podobają mi się z różnych powodów. Ci jednak są najbliżej mojego serca”.

Inne pytanie zadał najstarszy chłopczyk, Yfan z Chin. Chciał wiedzieć, ile razy dziennie papież się modli i jak to robi. Papież opowiedział o swoim nabożeństwie do Madonny z Sheshan i o modlitwie za Chińczyków.

Opisał także swoją codzienną modlitwę: „Modlę się rano po obudzeniu, biorąc do rąk książkę do modlitwy, którą używają wszyscy księża, brewiarz. Potem celebruję mszę św. i odmawiam różaniec. Radzę wam, byście zawsze przy sobie mieli różaniec. Ja go zawsze mam w kieszeni. Po południu adoracja Najświętszego Sakramentu. To są te stałe momenty modlitwy. Ale lubię też modlić się za osoby, które spotykam. Pokazuję wam różaniec i każdemu z was podaruję jeden, lecz w kieszeni mam również zapisane stacje drogi krzyżowej. I kiedy widzę, co Jezus wycierpiał dla mnie, dla każdego z nas, z miłości, to czyni mnie lepszym”.

Za: www.deon.pl.