Studenci i parafianie na Drodze Krzyżowej

O wiarę dla Europy modlić się będą uczestnicy Akademickiej Drogi Krzyżowej, która 22 marca przejdzie ulicami Wrocławia.

Organizatorem odbywającego się od lat w Wielkim Poście w stolicy Dolnego Śląska nabożeństwa są działające w mieście duszpasterstwa studentów – w tym dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Dominik”.

Uczestnicy Drogi Krzyżowej wyruszą o godz. 19 z placu Uniwersyteckiego – gdzie znajduje się kościół uniwersytecki pod wezwaniem Imienia Jezus. Stamtąd przejdą przez ulicę Szewską i Rynek do kościoła garnizonowego Świętej Elżbiety.

Krzyż na trasie czternastu stacji Męki Pańskiej będą nieśli na zmianę przedstawiciele poszczególnych duszpasterstw. Studenci z „Dominika” poniosą krzyż od stacji czwartej do piątej. Przy stacji czwartej, upamiętniającej spotkanie Jezusa z Matką, wygłoszą też rozważanie, które przygotowała jedna z ich koleżanek.

Hasłem tegorocznej Akademickiej Drogi Krzyżowej ulicami Wrocławia są słowa: „O wiarę dla Europy”. Nawiązują one do obchodzonego obecnie Roku Wiary w Kościele, który ustanowił papież Benedykt XVI.

Również 22 marca wieczorem nabożeństwa Drogi Krzyżowej ulicami swoich parafii poprowadzą ojcowie dominikanie w Szczecinie – po mszy św. o godz. 18 i na warszawskim Służewie – po mszy o godz. 19.30

Natomiast wierni z parafii dominikanów w Rzeszowie rozpoczną Drogę Krzyżową o godz. 20 w swoim kościele Świętego Jacka, a zakończą tradycyjnie w parafii Matki Bożej Saletyńskiej, którą prowadzą księża saletyni.

Za: www.dominikanie.pl.