Suwałki. Wprowadzenie relikwii Męczenników

www.franciszkanie.pl9 marca br. J. E. ks. bp Jerzy Mazur, ordynariusz diecezji ełckiej, wprowadził do kościoła franciszkańskiego w Suwałkach p.w. Bożego Ciała relikwie dwóch męczenników franciszkańskich z Peru – bł. o. Michała i bł. o. Zbigniewa. Ksiądz Biskup podarował także suwalskim franciszkanom ornat z ziemi peruwiańskiej.

Beatyfikacja ojców Franciszkanów dokonała się na zakończenie Roku Życia Konsekrowanego w 15 lat po ich męczeńskiej śmierci, miejscu ich pracy – stolicy diecezji Chimote.

Z racji pełnienia funkcji przewodniczącego Komisji ds. Misji prze Konferencji Episkopatu Polski ks. bp Jerzy Mazur był obecny na  beatyfikacji i zdecydował się na ten piękny gest wobec naszej franciszkańskiej wspólnoty w Suwałkach.

W kazaniu Pasterz nawiązał do ich prostego aczkolwiek wielce wymownego życia naznaczonego miłością do Indian, zwłaszcza młodzieży i chorych. Mówił o wymowności gestu polskich misjonarzy, którzy w obliczu realnego zagrożenia życia nie uciekli lecz zdecydowali się na pozostanie i wspólne odprawienie Eucharystii.

Na Eucharystii był obecny wikariusz Prowincji – o. Piotr Szczepański, licznie zebrane Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi z Augustowa, Sejn i Studzienicznej oraz parafianie.

o. Krzysztof

Za: www.franciszkanie.pl.