Kazachstan: nagroda władz dla o. Tomasza Jakubczaka CSsR

o. Tomasz Jakubczak CSsRNasz misjonarz w Pietropawłowsku w Kazachstanie, o. Tomasz Jakubczak CSsR, otrzymał 30 listopada 2016 r. nagrodę władz państwowych z okazji Dnia Pierwszego Prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa – w uznaniu zasług w rozwój regionu, dialog międzyreligijny i działalność charytatywną.

Z okazji tego święta państwowego został zorganizowany w Pietropawłowsku w Teatrze Dramatycznym im. Nikołaja Fiodorowicza Pagodina uroczysty koncert, w trakcie którego Akim Północnego Województwa Kazachstanu Sułtanow Erik Hamzimowicz (Аким Северо – Казахстанской области Султанов Ерик Хамзинович) wręczył nagrody i wyróżnienia  dla mieszkańców tego regionu. Wśród nagrodzonych był także o. Tomasz Jakubczak CSsR, proboszcz Parafii Trójcy Świętej w Pietropawłowsku, za aktywny wkład w rozwój województwa i uczestnictwo w jego życiu, za wkład w dialog międzyreligijny oraz za działalność charytatywną.

Parafia Trójcy Świętej w Pietropawłowsku jest jedyną parafią katolicką w tym mieście liczącym 200 tys. mieszkańców, a do najbliższej parafii jest 120 km. Oprócz pracy duszpasterskiej prowadzona jest także działalność charytatywna – przy parafii funkcjonuje świetlica dla dzieci (bez względu na wyznanie), a także Caritas, do którego o pomoc (zwłaszcza w okresie zimowym) zwraca się wiele osób.

Na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia Parafianie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia  postanowili  okazać miłosierdzie najbardziej potrzebującym. Mianowicie dzieciom z domu dziecka w miejscowości Pałudino (w której niegdyś była kaplica naszej parafii) za zebrane środki zostały zakupione nowe krzesła, a także słodycze. Została zorganizowana nie tylko zbiórka pieniędzy, ale także ubrań i zabawek. Obecnie w domu dziecka wychowuje się 52 dzieci w wieku od 3 do 11 lat, niektóre z nich są niepełnosprawne. Prezenty zostaną wręczone dzieciom pod choinkę na Boże Narodzenie.

red.

Za: www.redemptor.pl.