Spotkanie michalitów z Karaibów i Antyli

W dniach od 27 listopada do 1 grudnia 2017 roku, w naszym domu zakonnym w Los Alcarrizos odbyło się spotkanie michalitów pracujących na Arubie, Curacao, Puerto Rico i w Republice Dominikany. Spotkanie uświetnił swoją obecnością O. Generał Dariusz Wilk. Wszyscy współbracia są bardzo wdzięczni Ojcu Generałowi za uczestnictwo, za rady, uwagi i za ojcowskie „bycie” z nami.

Spotkanie rozpoczęliśmy krótkim dniem skupienia, które prowadził dla nas Ks. Bp Rafael Leónidas Felipe y Nuñez, emerytowany biskup diecezji Baraona w Republice Dominikany. 34 lata temu Ks. Biskup był rektorem seminarium, do którego przybyli trzej seminarzyści, pierwsi michalici na Dominikanie. Jak sam z uśmiechem stwierdził: był pierwszym przełożonym michalitów na Dominikanie.

Po mile spędzonym czasie na wspomnieniach i radach Ks. Biskupa i wspólnym dziękczynieniu podczas Eucharystii, rozpoczęliśmy nasze braterskie spotkanie. Wysłuchaliśmy konferencji O. Generała, ubogacając się informacjami dotyczącymi dzieł, trosk i wyzwań naszej rodziny zakonnej na wszystkich kontynentach świata. Kolejny dzień był poświęcony planowaniu realizacji zadań jakie stoją przed nami w tym rejonie globu ziemskiego. Konferencje wygłosili: Ks. Grzegorz Ringiel i Ks. Benito Hierro. Dzień zakończyliśmy Mszą św. w kaplicy św. Michała Archanioła, dziękując wspólnie z naszymi parafianami za wszystkie lata naszej obecności na Karaibach. Trzeci dzień był dniem wspólnego dzielenia się wrażeniami, przeżyciami i doświadczeniami pracy misyjnej. Ta część spotkania odbyła się w specjalnie wypożyczonym w tym celu ośrodku. Dzień zakończyliśmy wspólną Eucharystią i prezentacją efektów pracy michalitów w rożnych krajach. Ostatni dzień, to dzień podsumowań, pożegnań i dziękczynnej Mszy św. z ucałowaniem relikwii Ojca Założyciela. Na załączonych zdjęciach można podziwiać atmosferę i klimat spotkania, które jak wszyscy wierzymy przyczyni się do umocnienia wspólnoty, jej dynamizmu i zachęci innych do poświęcenia swego życia w służbie Panu w duchu powściągliwości i pracy i rozpowszechnianiu michalickiego charyzmatu na Karaibach.

Za: www.michalici.pl