Home WiadomościZe Świata Pierwsza profesja wieczysta po 25 latach działalności misji w Andhra-Telangana

Pierwsza profesja wieczysta po 25 latach działalności misji w Andhra-Telangana

Redakcja
W niedzielę 14 września 2025 r. wspólnota franciszkańska w Tadepally (Indie) przeżyła historyczny moment: fr. Rajkumar NELAPATI złożył profesję uroczystą, stając się pierwszym po 25 latach zakonnikiem wywodzącym się z misji w Andhra-Telangana. Misję prowadzi prowincja św. Maksymiliana M. Kolbego w Indiach.

Obrzęd odbył się podczas Mszy św. o godz. 8.30 w kościele św. Maksymiliana Kolbego, znajdującym się w dzielnicy Christianpet w Tadepally. Śluby przyjął minister prowincjalny prowincji indyjskiej fr. Michael EARALY. Rolę oficjalnych świadków pełnili fr. Sijo John NJARAKULATH i fr. Sinto A. THIRUTHEL. Wymowę tego wydarzenia wyjaśnił fr. Jerome R. KURIYADOM, podkreślając znaczenie zaangażowania neoprofesa nie tylko na rzecz rodziny franciszkańskiej, ale także Kościoła w Andhra-Telangana: „Dzisiejsza profesja zakonna jest znakiem rozwoju, nadziei i nieustannego działania Boga wśród nas”. W uroczystości wzięli udział współbracia zakonni, duchowni i wierni świeccy, którzy zebrali się, aby wesprzeć i modlić się za neoprofesa. Po zakończeniu obrzędu miało miejsce przyjęcie, będące okazją do wyrażenia braterstwa i złożenia podziękowań. Profesja uroczysta naszego współbrata stanowi ważny etap dla misji franciszkańskiej w całym regionie: po dziesięcioleciach wiernej obecności wciąż pielęgnuje powołania zakonne i służy Kościołowi lokalnemu.

Fr. Patrick VARGHESE (KANNADAN), sekretarz prowincji
Za: ofmconv.net
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda