Home DokumentyDokumenty Kościoła o życiu konsekrowanymBenedykt XVIBenedykt XVI - Przemówienia i homilie 2011.10.27 – Asyż – Benedykt XVI, Dalej jednoczmy się w tej wędrówce. Przemówienie na zakończenie spotkania przed bazyliką św. Franciszka w Asyżu

2011.10.27 – Asyż – Benedykt XVI, Dalej jednoczmy się w tej wędrówce. Przemówienie na zakończenie spotkania przed bazyliką św. Franciszka w Asyżu

Redakcja

 

Benedykt XVI

DALEJ JEDNOCZMY SIĘ W TEJ WĘDRÓWCE. PRZEMÓWIENIE NA ZAKOŃCZENIE SPOTKANIA PRZED BAZYLIKĄ ŚW. FRANCISZKA W ASYŻU

Asyż, 27 października 2011 r.

 

Czcigodni goście, drodzy przyjaciele!

Na zakończenie tego pełnego wrażeń dnia pragnę podziękować wam wszystkim. Wyrażam głęboką wdzięczność osobom, dzięki którym to spotkanie stało się możliwe. Dziękujemy zwłaszcza tym, którzy znów nas gościli: miastu Asyż, wspólnocie diecezjalnej i jej biskupowi, synom św. Franciszka, którzy strzegą cennej spuścizny duchowej Biedaczyny z Asyżu. Dziękuję również licznej młodzieży, która przybyła w pieszej pielgrzymce z bazyliki Matki Bożej Anielskiej, by złożyć świadectwo, że bardzo wielu członków nowego pokolenia angażuje się w zwalczanie przemocy i podziałów i stara się krzewić sprawiedliwość i pokój.

Dzisiejsze wydarzenie pokazuje, że wymiar duchowy jest kluczowym elementem budowania pokoju. Ta jedyna w swoim rodzaju pielgrzymka pozwoliła nam nawiązać braterski dialog, pogłębić naszą przyjaźń i zjednoczyć się w ciszy i modlitwie.

Po odnowieniu naszego zaangażowania na rzecz pokoju i przekazaniu sobie znaku pokoju czujemy jeszcze głębiej, że uczestniczymy — wraz ze wszystkimi członkami wspólnot, które reprezentujemy, mężczyznami i kobietami — we wspólnej wędrówce ludzkości.

Nie rozstajemy się; będziemy dalej się spotykać, będziemy dalej jednoczyć się w tej wędrówce, w dialogu, w codziennym budowaniu pokoju i w zaangażowaniu na rzecz lepszego świata, takiego, w którym każdy mężczyzna i każda kobieta, wszyscy będą mogli żyć zgodnie ze swoimi słusznymi aspiracjami.

Z serca dziękuję wam wszystkim, tutaj obecnym, za to, że przyjęliście moje zaproszenie i przybyliście do Asyżu jako pielgrzymi prawdy i pokoju, i każdemu z was składam życzenia słowami św. Franciszka: «Niech Pan obdarzy cię pokojem».

Za: www.opoka.org.pl


Copyright © Dykasterium ds. Komunikacji – Libreria Editrice Vaticana

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda