2015.09.17 – Rzym – João Braz Kard. de Aviz, Słowo powitania podczas czuwania modlitewnego

Redakcja

 

João Braz Card. de Aviz
Prefekt Kongregacji Instytutów Życia Konsekrowanego
i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego

SŁOWO POWITANIA PODCZAS CZUWANIA MODLITEWNEGO MŁODYCH OSÓB KONSEKROWANYCH NA PLACU ŚWIĘTEGO PIOTRA

Rzym, 17 września 2015 r.

 

Witajcie, kochani młodzi konsekrowani.

To Papież Franciszek zaprosił was ze wszystkich stron świata na te dni spotkania w Rzymie u progów grobów apostołów Piotra i Pawła. Oczekiwaliśmy na was z wielką radością i dlatego przygotowywaliśmy się starannie, aby przeżyć to spotkanie w świetle Ewangelii, w zasłuchaniu w wołanie Jezusa, w duchu braterstwa, pośród nadziei i udręk świata, w komunii Kościoła. Zaczynamy naszą drogę tych dni dzisiejszym czuwaniem modlitewnym. To doświadczenie modlitwy przeżywanej razem pozwala nam wejść natychmiast w zażyłość z Panem, który wezwał do siebie tych, których chciał. A oni przyszli do Niego (Mk 3,13). Czujemy się wszyscy powołani przez Niego: zakony dziewic konsekrowanych, zakony wdów, instytuty świeckie, eremici, mnisi, mniszki, siostry, bracia, zakonnicy, członkowie stowarzyszeń życia apostolskiego, członkowie nowych wspólnot. Dzisiaj wszystkie te powołania są tutaj reprezentowane w waszych młodych twarzach. Poprzez modlitewną wigilię chcemy natychmiast pójść do Niego, do Jezusa Chrystusa, razem, jako Jego uczniowie, tak jak w pierwszych chwilach naszego powołania. Zachęcam was, byście w czasie tej wigilii modlitewnej skupili swoją obecność wokół Maryi, Matki Kościoła, i tak jak my –konsekrowanej. Jej radość i wierność w kroczeniu za Panem niech napełni nas radością i wiernością. Podejmujemy na nowo w naszej dzisiejszej modlitwie słowa Papieża Franciszka przekazywane nam obficie jak dobry chleb, który syci. Słuchamy z otwartym sercem synów i córek Słowa Bożego, zawsze pewnego i oświecającego, zwłaszcza gdy podejmujemy wysiłek życia Nim w ciągu naszych dni, Słowa, które za chwilę zostanie zgłębione przez ks. abpa JoséCarballo, arcybiskupa sekretarza kongregacji ds. zakonników naszej dykasterii.

Drodzy młodzi konsekrowani, synowie i córki wielu charyzmatów danych Kościołowi przez Ducha Świętego naszym założycielom i założycielkom, prośmy od zaraz, od tej chwili czuwania, o obfitość błogosławieństw Trójcy Przenajświętszej dla nas wszystkich.

Archiwum KWPZM

 

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda