Home DokumentyDokumenty Kościoła o życiu konsekrowanymJan Paweł IIJan Paweł II - Listy i przesłania 1999.05.03 – Watykan – Telegram po śmierci Śp. o. Piotra Rostworowskiego EC

1999.05.03 – Watykan – Telegram po śmierci Śp. o. Piotra Rostworowskiego EC

Redakcja

Czcigodny O. Jacek Cieślik
Zastępca Przeora Eremickiej Wspólnoty Kamedułów we Frascati

«Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli. (…) W Chrystusie wszyscy będą ożywieni» (1 Kor 15, 20. 22).

Jednoczę się w myślach i modlitwie z Eremicką Wspólnotą Kamedułów we Frascati, którzy otaczają dziś trumnę śp. Ojca Piotra Rostworowskiego. Był zawsze bliski mojemu sercu. Znałem go jako człowieka Bożego, który radykalizm ewangeliczny potrafił łączyć z wielką dobrocią, szlacheckie pochodzenie i gruntowne wykształcenie z prostotą, które zjednywały mu życzliwość wielu ludzi. Niósł im zawsze duchowe wsparcie i pozostawił w ich sercach ślad głębokiej duchowości. Wiele zawdzięcza mu Kościół powszechny, a szczególnie w Polsce, w Kolumbii i we Włoszech, gdzie jako gorliwy benedyktyn wniósł wiele w odnowę życia monastycznego. Nie zaprzestał swego apostolstwa pracy i modlitwy nawet wtedy, gdy za czasów komunistycznych musiał okupić je więzieniem.

Bożemu Miłosierdziu polecam duszę Ojca Piotra. Niech Chrystus Najwyższy Kapłan przyjmie go do swojej chwały!

Wspólnocie Ojców Kamedułów, Rodzinie i Bliskim Zmarłego oraz wszystkim biorącym udział w uroczystości pogrzebowej z serca błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Watykan, 3 maja 1999 r.
JAN PAWEŁ II, PAPIEŻ

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda