Home DokumentyDokumenty Kościoła o życiu konsekrowanymPaweł VIPaweł VI - Przemówienia i homilie 1964.12.02 – Bombaj – Paweł VI, Słowo do zakonnic w katedrze w Bombaju. Bądźcie serdecznie uśmiechnięte

1964.12.02 – Bombaj – Paweł VI, Słowo do zakonnic w katedrze w Bombaju. Bądźcie serdecznie uśmiechnięte

Redakcja

 

Paweł VI

SŁOWO DO ZAKONNIC W KATEDRZE W BOMBAJU. BĄDŹCIE SERDECZNIE UŚMIECHNIĘTE

 Bombaj, 2 grudnia 1964 r.

 

Chcemy wam powiedzieć, jak bardzo Kościół was ceni i kocha. Posłyszawszy wezwanie Pana, wielkodusznie opuściłyście wasze domy, wasze rodziny, by za Nim pójść, by Mu służyć, służąc małym dzieciom, usługując chorym, starcom, kalekom oraz poświęcając życie modlitwie.

W imieniu Jezusa Chrystusa i całego Kościoła katolickiego dziękuję wam za wszystko, co uczyniłyście i co czynicie dla Boskiego Zbawiciela i dla Jego Mistycznego Ciała. Jakże wielkie są wasze osiągnięcia i jakże cenne zasługi! Bóg wam za wszystko zapłaci.

Trwajcie w waszym powołaniu, bądźcie wielkoduszne i święte, bądźcie szerokiego serca w swym powołaniu, serdecznie uśmiechnięte tak, by każdy mógł dostrzec to wielkie szczęście, które odczuwacie w bezinteresownym naśladowaniu Pana Jezusa i Jego Matki. Modlimy się za was i za wszystkich powierzonych waszej pieczy.

In Cbristo della Cbiesa, wyd. Ancora, 1969, 68-69.

 


Copyright © Konferencja Episkopatu Polski

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda