Home Informator zakonówZakony żeńskie Misjonarki Szkoły

Misjonarki Szkoły

Redakcja

Siostry Dominikanki Misjonarki Szkoły Unii Świętej Katarzyny ze Sieny, Misjonarki Szkoły

Dane teleadresowe

Unia św.Katarzyny ze Sieny Misjonarek Szkoły
Kraśnicka 58
20-718 Lublin
e-mail: [email protected]

Historia

est dominikańskim niehabitowym zgromadzeniem zakonnym założonym w 1924 roku we Włoszech przez Sługę Bożą Luigię Tincani. Jako Misjonarki Szkoły staramy się przekazywać prawdę i miłość młodzieży, szczególnie tej, która nie zna Chrystusa i z różnych przyczyn pozostaje zamknięta na Jego słowo. Głównym polem naszego duszpasterstwa jest szkoła państwowa – miejsce codziennego spotykania się młodzieży. Nauczając różnych przedmiotów staramy się wzbudzić w młodych głód prawdy, aby w ten sposób odkrywali oni piękno, wartość i godność osoby ludzkiej, by w łączności z Bogiem mogli odczuć w głębi serca radość życia.

Fundamentem i "pokarmem" dla naszej misji jest wymiar kontemplacyjny powołania dominikańskiego: modlitwa – liturgiczna i indywidualna – oraz studium. Dla lepszego dotarcia do środowisk najbardziej potrzebujących rezygnujemy z noszenia habitu zakonnego ubierając się według zwyczaju środowisk, w jakich pracujemy. Jesteśmy obecne we Włoszech, Holandii, Pakistanie, Indiach i Stanach Zjednoczonych, a w Polsce w Lublinie i Krakowie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda