Diecezja Zamojsko-Lubaczowska: Zaproszenie na Dzień Życia Konsekrowanego

Wielebni Kapłani i Osoby Życia Konsekrowanego oraz Wszyscy Umiłowani Bracia i Siostry,

Pragniemy serdecznie zaprosić Was na obchody Diecezjalnego Dnia Życia Konsekrowanego w naszym Kościele Zamojsko-Lubaczowskim w dniu 2 lutego 2015 r.

W Roku Życia Konsekrowanego będziemy obchodzić ten dzień uroczyście w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie. Przeżywanie tego wydarzenia rozpoczniemy o godz. 10.00 adoracją Najświętszego Sakramentu i rozważaniami prowadzonymi przez osoby konsekrowane. Następnie, o godz. 10.30, będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka. Po Eucharystii kustosz sanktuarium, Ks. Dziekan Andrzej Stopyra, przedstawi historię obrazu Matki Bożej Łaskawej, znajdującego się w tamtejszej świątyni.

Pragniemy w tym dniu wspólnie dziękować Bogu za dar życia konsekrowanego i posługę osób konsekrowanych dla dobra wiernych naszej Diecezji. Będziemy również modlić się o nowe, liczne i święte powołania do życia konsekrowanego. Do tej modlitwy zapraszamy wszystkich wiernych naszego lokalnego Kościoła. Po Mszy św. zapraszamy osoby konsekrowane na skromny poczęstunek.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Panu

† Marian Rojek
Biskup Diecezjalny 

Ks. Ryszard Mazurkiewicz
Wikariusz Biskupi ds. Zakonnych

Za: Diecezja Zamojsko-Lubaczowska