Home Rok Życia KonsekrowanegoRok Życia Konsekrowanego w Diecezjach Dzień Życia Konsekrowanego w Bydgoszczy

Dzień Życia Konsekrowanego w Bydgoszczy

Redakcja

Ksiądz Biskup Jan Tyrawa – biskup bydgoski corocznie zaprasza osoby konsekrowanego z diecezji do katedry na dzień 2 lutego. W tym roku przeżywany był w ramach Roku Życia Konsekrowanego.

Na terenie diecezji znajduje się trzynaście Zgromadzeń zakonnych żeńskich (w tym dwa kontemplacyjne: Siostry Karmelitanki Bose i Klaryski)  do których łącznie  należy ponad 130 sióstr. Zakonników jest prawie stu w ośmiu Zgromadzeniach męskich. Na terenie diecezji jest dom prowincjalny, seminarium misyjne i nowicjat Zgromadzenia Ducha Świętego w Bydgoszczy oraz Sanktuarium Matki Bożej Zgromadzenia Świętej Rodziny w Górce Klasztornej oraz Matki Bożej Szensztackiej w Bydgoszczy

Uroczystej Eucharystii przewodniczył Ksiądz Biskup w koncelebrze w kapłanami zakonnymi. W homilii Biskup Bydgoski podkreślił potrzebą „ znaku osób konsekrowanych w dzisiejszym świeci”. Życie zakonne musi być znakiem Królestwa Bożego oraz modlitwy. Wtenczas Bóg da i powołania.

Po homilii nastąpił obrzęd odnowienia ślubów zakonnych. Umocnieni pasterskim błogosławieństwem z nadzieją kroczyć będziemy w kolejny rok życie konsekrowanego.

Na zakończenie wszyscy spotkali się z Księdzem Biskupem i między sobą na wspólnym posiłku.

o. Władysław CSSp

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda