Home Rok Życia KonsekrowanegoRok Życia Konsekrowanego w Diecezjach Zaproszenie Biskupa Tarnowskiego dla osób konsekrowanych pochodzących z terenu diecezji do wspólnego świętowania RŻK

Zaproszenie Biskupa Tarnowskiego dla osób konsekrowanych pochodzących z terenu diecezji do wspólnego świętowania RŻK

Redakcja

Drodzy mojemu sercu Siostry, Ojcowie i Bracia posługujący w różnych zgromadzeniach zakonnych poza naszą rodzimą Diecezją Tarnowską!

Zwracam się do Was z okazji Roku Życia Konsekrowanego z serdecznym zaproszeniem do wspólnego spotkania i świętowania. Nasza uroczystość będzie miała miejsce w dniu 27 czerwca 2015 r. Pragnę, aby to spotkanie przyczyniło się do umocnienia naszych wzajemnych więzi, by było okazją do podzielenia się nabytymi doświadczeniami, a także do lepszego poznania różnych przestrzeni życia Kościoła w Polsce i na świecie, gdzie pełnicie swoją posługę.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00 zawiązaniem wspólnoty podczas obiadu w jadalni Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, ul. Piłsudskiego 6.

O godz. 14.00 będziemy mieli okazję do lepszego wzajemnego poznania się, autoprezentacji i krótkiej charakterystyki obszaru swojego posługiwania. Nasze spotkanie ubogaci występ Zespołu Dziecięcego „Promyczki” z Nowego Sącza, pod dyrekcją ks. Andrzeja Mulki.

O godz. 16.30, w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego wystąpi Chłopięco-Męski Chór „Pueri Cantores Sancti Nicolai” z Bochni, pod dyrekcją ks. Stanisława Adamczyka.

Nasze spotkanie zakończymy uroczystą Mszą świętą o godz. 18.00, sprawowaną w Katedrze tarnowskiej.


Drogie Siostry zakonne! Drodzy Ojcowie i Bracia!

Chociaż przyszło Wam pracować poza granicami rodzinnej Diecezji, niekiedy nawet w odległych krajach i na różnych kontynentach, to jednak pragnę zapewnić Was o mojej duchowej bliskości i modlitwie, którą obejmują waszą posługę. Głęboko ufam, iż jesteście najlepszymi ambasadorami tradycji, religijności i chrześcijańskiego ducha Diecezji Tarnowskiej. Doceniając wasze zasługi na polu ewangelizacji, jak też rozumiejąc różne potrzeby i pojawiające się trudności, polecam posługę wszystkich Osób Konsekrowanych, zwłaszcza tych posługujących w dalekich krajach, modlitewnej opiece zakonów klauzurowych naszej Diecezji – Siostrom Klaryskom ze Starego Sącza, Karmelitankom z Tarnowa i Bernardynkom z Kończysk koło Zakliczyna.

Korzystając z błogosławionego czasu Święta Zmartwychwstania Pańskiego, życzę Wam drodzy Siostry i Bracia, którzy stanowicie wielką Rodzinę Osób Konsekrowanych wywodzących się z naszej Diecezji, aby Pascha Roku Pańskiego 2015 była dla Was źródłem duchowej odnowy oraz siły do odważnego przechodzenia z każdego mroku zła ku światłości i pełni życia w Chrystusie.

Ponawiając jeszcze raz moje zaproszenie i oczekując na wspólne spotkanie, z serca udzielam Wam pasterskiego błogosławieństwa.

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

PS. Ze względów organizacyjnych uprzejmie proszę przysłanie informacji o planowanej obecności – do końca kwietnia bieżącego roku – na adres: ks. Zbigniew Krzyszowski, ul. Pszenna 3a; 33-101 Tarnów, lub drogą elektroniczną: [email protected] oraz telefoniczną +48 14 6267533; +48 534646487; +48 501695288.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda