Home Wiadomości „Różaniec”, „Sygnały Troski”, „Anioł Stróż” – październikowe czasopisma Wydawnictwa Sióstr Loretanek

„Różaniec”, „Sygnały Troski”, „Anioł Stróż” – październikowe czasopisma Wydawnictwa Sióstr Loretanek

Redakcja

Październikowy numer „Różańca” poświęcony jest niezwykle istotnej w życiu każdego chrześcijanina problematyce służby, stanowiącej szkołę pokory i współczucia, w której z oddaniem i zaangażowaniem wychodzi się bezinteresownie do ludzi „ukoronowanych cierniem”.

W numerze można zapoznać się także z treścią homilii wygłoszonej przez papieża Benedykta XVI podczas Mszy św. na lotnisku w Cuatro Vientos w Madrycie, 21 sierpnia 2011 r., oraz poruszające świadectwo oficjalnego ceremoniarza papieskiego Jana Pawła II, ks. Konrada Krajewskiego, który towarzyszył Ojcu Świętemu w ostatnich chwilach jego ziemskiego życia.

Warto pochylić się nad innymi zagadnieniami, poruszanymi w tym miesiącu, takimi jak np. tajemnica chrztu, nad świadectwami osób, których życie wypełnione jest służbą drugiemu człowiekowi, nad rozważaniami październikowymi na każdy dzień, a także nad krótkimi artykułami, przywołującymi sylwetki ludzi szczególnie oddanych Bogu – ks. Jerzego Popiełuszki i kard. Johna Henry’ego Newmana.

Serdecznie zapraszamy do lektury najnowszego numeru czasopisma „Różaniec”, która może nam pomóc odnaleźć w sobie niewykorzystane pokłady życzliwości w stosunku do bliźnich, a także wyzwoli w nas ogrom troski i ofiarności.

Czworonożni lokatorzy to temat najnowszego numeru „Sygnałów Troski”. Usiłujemy odpowiedzieć na pytania: Czy zwierzę ma duszę? Czy człowiek został stworzony dla zwierzęcia, czy odwrotnie? Kogo najbardziej kochał św. Franciszek? Czy między człowiekiem i zwierzęciem może pojawić się miłość? Jak Biblia przedstawia relację człowieka do zwierzęcia? Pokazujemy także, dlaczego warto zachęcić własne dziecko do częstej modlitwy, zwłaszcza w październiku.

Najnowszy numer „Anioła Stróża” pokazuje nam, co możemy osiągnąć, kiedy jesteśmy odważni. Ks. Janusz Stańczuk opowiada o ministrancie Dawidzie, który chciał uczestniczyć w obchodach Halloween. Małgorzata Nawrocka stawia pytanie, czy warto przyznać się przed innymi, że zdanie Boga jest dla nas ważne, a s. Urszula w barwny sposób kreśli opowieść o tym, jak mały Sylwanin pokonał czarownika siłą samej modlitwy. Ponadto komiks, zakręcona krzyżówka i rebus.

Zapraszamy do lektury pism, a także do odwiedzenia naszej strony internetowej www.loretanki.pl. Miesięczniki można nabyć w sklepach sieci EMPiK i księgarniach katolickich lub zaprenumerować w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20; tel. (22) 673 58 39; e-mail: [email protected]

Za: Radio Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda