Home Wiadomości 400 lat od przybycia Kapucynów do Brazylii

400 lat od przybycia Kapucynów do Brazylii

Redakcja

Na rozpoczęcie obchodów 400-setnej rocznicy przybycia Kapucynów do Brazylii, około stu braci z całego kraju zgromadziło się w São Luis, stolicy Stanu Maranhão.

Uczestnicy odbyli specjalną pielgrzymkę-karawanę autobusem i samochodami, wyruszając z São Luis, by po trzech godzinach drogi dotrzeć do portu, skąd w ciągu godziny łodzią dopłynęli do miejsca, gdzie Kapucyni francuscy sprawowali pierwszą Mszę św. w Brazylii (1612). Od tamtej pory miejsce to, oddalone od São Luis o ok. 120 km., przyjęło nazwę „Primeira Cruz” („Pierwszy Krzyż”).

Bracia, uroczyście przyjęci przez miejscową ludność, zainaugurowali na gminnym placu „Pamiątkowe Tau”, a następnie, w obecności Definitora generalnego, br. Sergio Dal Moro, Ministra prowincjalnego, licznych osób konsekrowanych, dwóch biskupów i zgromadzonych wiernych, z wielką radością i pośród historycznych wspomnień celebrowali Eucharystię. Uroczystość zwieńczył wspaniały obiad dzielony ze wszystkimi obecnymi. Jubileuszowe obchody trwać będą od 5 do 9 sierpnia.

Za: www.db.ofmcap.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda