Home Wiadomości Zastępca przewodniczącego rady narodowej MF z Jarocina

Zastępca przewodniczącego rady narodowej MF z Jarocina

Redakcja

Tegoroczna Kapituła Narodowa Młodzieży Franciszkańskiej, na której spotkali się kapłani oraz delegaci z pięciu Prowincji, miała miejsce w Zakroczymiu, w dniach 9-11.05. Przebiegała ona pod hasłem „Radość Ewangelii”.

Radę rozpoczęły wybory nowego Zarządu Narodowego MF. Niewątpliwie za sprawą Ducha Świętego, Zastępcą Przewodniczącego Narodowego MF wybrana została Dominika Kubis z Jarocina, co jest dla naszej Prowincji ogromną radością.

Kolejnym podjętym przez zgromadzonych tematem były Światowe Dni Młodzieży. Powołany został komitet, który będzie odpowiedzialny za przygotowanie 3-dniowych rekolekcji dla Fratersów z całego świata.

Pomimo tak wielu kwestii, które musieliśmy rozpatrzyć, udało się nam utworzyć wspólnotę. Ponadto Kapituła była okazją do spotkania z Bogiem poprzez modlitwę, chwilę wyciszenia w trakcie adoracji i wspólne dziękowanie Dobremu Pasterzowi podczas Eucharystii. Wielkim pragnieniem każdego uczestnika, bez wątpienia, było stworzyć zalążek wielkiej, zjednoczonej wspólnoty, nieograniczonej przez podziały na prowincje, zatem poprzez wspólne działanie postaramy się ten cel osiągnąć. Spotkanie zapamiętane zostanie jako szczególnie wyjątkowe, gdyż po raz pierwszy od kilku lat udało nam się zgromadzić się w tak licznym gronie.

Anna Suchecka

Za: www.franciszkanie.net.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda