Home Wiadomości 6 prawd wiary – wideokomentarz na Wielki Post

6 prawd wiary – wideokomentarz na Wielki Post

Redakcja

W Wielkim Poście będzie można zobaczyć w Internecie cykl krótkich filmów na temat sześciu prawd wiary. Przygotowały je dominikański serwis Liturgia.pl i Wydawnictwo Świętego Stanisława BM – by włączyć się w obchody Roku Wiary.

Począwszy od Środy Popielcowej, w kolejnych odcinkach duszpasterze i świeccy katolicy opowiedzą o każdej z sześciu prawd wiary: jak ją rozumieją i jak nią żyją.

W filmach wystąpią m.in.: bp Grzegorz Ryś, znany i ceniony duszpasterz i biblista – ks. Wojciech Węgrzyniak, młody kantor bazyliki Mariackiej wraz z żoną, francuski dominikanin o. Philippe Lefebvre, który tuż przed swym wylotem z Krakowa zdążył udzielić krótkiego wywiadu oraz Hania i Bartek – młode, ale bardzo ważne głosy w serii filmów.

„Po co znów uruchomiliśmy kamerę? Ponieważ lubimy rozmawiać z ludźmi o Bogu. Do udziału w nagraniach zaprosiliśmy nie tylko duszpasterzy, których cenimy, ale też naszych przyjaciół, którzy podzielą się własnym doświadczeniem wiary” – wyjaśnia Małgorzata Gadomska z Liturgia.pl, odpowiedzialna za projekt.

„Filmom towarzyszy specjalnie skomponowana muzyka i urokliwa kreska rysunkowa. Mamy nadzieję, że wszystko to razem przypadnie widzom do gustu, zastanowi, a nawet miejscami rozbawi” – dodaje Gadomska.

Zapowiedzi serii w formie krótkiego wideo i graficznych posterów zaczną pojawiać się w Internecie od 4 lutego, a od przypadającej w tym roku 13 lutego Środy Popielcowej – na stronach internetowych i Facebooku będzie można znaleźć pierwszy odcinek. Aby śledzić kolejne fragmenty wywiadów, które będą się pojawiać w czasie Wielkiego Postu, warto dodać profil wydawnictwa i serwisu do lubianych lub zasubskrybować podcast.

Cykl filmowy jest efektem współpracy krakowskiego archidiecezjalnego Wydawnictwa Świętego Stanisława BM i serwisu internetowego Liturgia.pl, wydawanego przez Fundację Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Patronem medialnym przedsięwzięcia jest serwis Dominikanie.pl.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda