Home Wiadomości 8760 godzin czeka na modlitwę

8760 godzin czeka na modlitwę

Redakcja

Różaniec Wieczysty – czyli nieustająca modlitwa różańcowa za zmarłych – cieszy się wciąż dużą popularnością – mówi ojciec Stanisław Gołąb, dominikański promotor Różańca.

Do powołanej przez dominikanów w XVII wieku wspólnoty należą osoby, które zobowiązały się do odmawiania raz w roku albo raz w miesiącu (w dokładnie oznaczonym dniu i godzinie, za dnia lub w nocy) trzech dowolnie wybranych części różańca. Szczególną intencją Różańca Wieczystego jest modlitwa za konających, za zmarłych i o nawrócenie grzeszników.

„Idea Wieczystego Różańca polega na tym, by Matka Najświętsza była czczona nieustanną modlitwą różańcową. W tym celu 8760 godzin, jakie składają się na rok kalendarzowy, rozdzielane zostaje pomiędzy osoby wchodzące do wspólnoty. W pewnych godzinach modli się po kilka osób, a w niektórych tylko jedna” – mówi o. Gołąb.

Każde zgłoszenie do Różańca Wieczystego za konających i zmarłych wpisywane jest do Ksiąg Różańca Wieczystego w Krakowie i potwierdzone imiennym dyplomem. Jak informuje prowincjalny promotor Różańca w Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego, w ostatnich czterech latach liczba ofiarowanych godzin modlitwy wzrosła o 3084.

Najstarsze księgi Różańca Wieczystego w Polsce prowadzone są od roku 1738 i znajdują się w kościele ojców dominikanów w Krakowie.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda