Home WiadomościArchiwum 139. salezjańska wyprawa misyjna

139. salezjańska wyprawa misyjna

Redakcja

Z Bazyliki Maryi Wspomożycielki na Valdocco w Turynie wyruszy 139. salezjańska wyprawa misyjna. Krzyże misyjne, znak posłania misyjnego, wręczy ks. Pascual Chávez Villanueva, Przełożony Generalny Salezjanów i IX następca Ks. Bosko, w czasie Mszy św., której będzie przewodniczył.

Podobnie jak w latach poprzednich, także ta wyprawa będzie mieć swoich bohaterów w osobach zakonników i świeckich, młodych i dorosłych z Rodziny Salezjańskiej i nie tylko. Krzyże misyjne otrzymają: 28 salezjanów, 7 Córek Maryi Wspomożycielki, 2 świeckich ze Wspólnoty Misyjnej Ks. Bosko z Bolonii, 6 młodych wolontariuszy z Polski i 29 – z Włoch. W tej grupie znajduje się także para małżeńska z trojgiem swoich dzieci: dwu-, pięcioletnim i sześciomiesięcznym; wyjadą oni do Madagaskaru. Niektórzy z misjonarzy, zwłaszcza świeccy, poświęcą rok lub dwa służbie na placówkach, na które zostali skierowani, inni – resztę swojego życia.

Posłanie misyjne i wręczenie krzyży będzie punktem kulminacyjnym “Harambče 2008”, imprezy zorganizowanej przez Międzynarodowy Wolontariat Misyjny na rzecz Rozwoju i Salezjańską Animację Misyjną Włoch. “Harambče”, która rozpocznie się w sobotę 27 września na Colle Don Bosco, zgromadzi młodych zaangażowanych w animację misyjną i tych, którzy odbyli swoje praktyki letnie w krajach ubogich.

W niedzielę rano młodzi, po przybyciu na Valdocco, wysłuchają Przełożonego Generalnego, który zabierze głos na temat: “Głosić Ewangelię, służąc osobie i społeczeństwu”. Następnie wezmą udział w uroczystości w Bazylice.

za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda