Home WiadomościArchiwum 33. Europejskie Spotkanie Młodych: do zobaczenia za rok w Berlinie!

33. Europejskie Spotkanie Młodych: do zobaczenia za rok w Berlinie!

Redakcja
W Rotterdamie dobiega końca 33. Europejskie Spotkanie Młodych. 30 tys. osób trwa dziś na modlitwie w intencji pokoju na świecie. Wczoraj wieczorem natomiast przełożony Wspólnoty z Taizé poinformował, że w przyszłym roku etapem pielgrzymki zaufania przez ziemię będzie Berlin.

Najpierw w czasie Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy bracia z Taizé oraz młodzi udadzą się do Moskwy, by przeżywać święta Zmartwychwstania Pańskiego z Kościołem prawosławnym. Br. Alois, przeor Taizé, 30 grudnia wieczorem poinformował młodych, że przyszłoroczne spotkanie europejskie odbędzie się w Berlinie.

„Za rok, od 28 grudnia 2011 r. do 1 stycznia 2012, odbędzie się następne spotkanie europejskie. Będzie ono w mieście, w którym jeszcze nigdy nie było takiego spotkania, a młodzi ludzie czekają tam na nas już od dawna. Zostaliśmy zaproszeni do Niemiec przez wszystkie Kościoły (oklaski). Zostaliśmy zaproszeni do Niemiec przez wszystkie Kościoły i przez burmistrza Berlina” – mówił br. Alois.

Prócz tego braci zaproszono, by przygotowali międzynarodowe spotkanie w jednym z krajów afrykańskich. Od 14 do 18 listopada 2012 r. chrześcijanie z Rwandy będą gościć zarówno braci jak i młodzież w mieście Kigali.

R. Łączny, KAI

 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda