Home WiadomościArchiwum Abp Mokrzycki do neoprezbiterów: Naśladujcie Jana Pawła II

Abp Mokrzycki do neoprezbiterów: Naśladujcie Jana Pawła II

Redakcja

Czterech franciszkanów przyjęło dziś święcenia kapłańskie w Krakowie przy Franciszkańskiej 4 z rąk arcybiskupa koadiutora archidiecezji lwowskiej Mieczysława Mokrzyckiego. Od 1 lipca bracia podejmą pracę duszpasterską w kraju i za granicą.

Arcybiskup Mokrzycki zachęcał noeprezbiterów do naśladowania Sługi Bożego Jana Pawła II.

„Naśladujcie Jana Pawła II w jego umiłowaniu Chrystusa, a wtedy i wasze życie wyda stokrotny plon (…). Nauczcie się od Papieża – Polaka modlitwy. Ona zawsze była jego siłą i nadzieją (…). Zapamiętajcie też z papieskiego przesłania, że kapłan jest człowiekiem Eucharystii” – apelował.

„Sprawowanie Eucharystii powinno być dla was najważniejsze i najświętsze. Niech msza św. będzie absolutnie centrum waszego życia, centrum każdego dnia w waszym życiu” – wyjaśnił ostatnią myśl.

Przywołując słowa papieża Jana Pawła II z roku 1998, wezwał wszystkich braci do zdecydowanego kroczenia po drodze do świętości.

„Każdy z was musi być święty, bo inaczej daremne będą wasze wysiłki wzywające ludzi na drogę świętości. Świat dzisiejszy woła o zakonników świętych. Tylko zakonnik święty może stać się w dzisiejszym świecie przejrzystym świadkiem Chrystusa i Ewangelii” – mówił.

Na zakończenie kazania prosił zakonników, aby wszędzie, gdzie postawi ich Opatrzność, dawali dobre świadectwo, tak, aby nikt nie miał wątpliwości, kto ich powołał i komu służą.

O świętość prosił również braci rektor seminarium o. Marian Gołąb. „Drodzy bracia, kandydaci do święceń, patrzcie każdego dnia na swoją godność kapłańską, medytujcie ją, odkrywajcie jej głębię i bądźcie świętymi, bo On jest święty. I jak Pan Bóg ze względu na tę posługę uczcił was ponad wszystkich ludzi, tak i wy więcej od innych kochajcie Go, szanujcie i czcijcie” – mówił za św. Franciszkiem, cytują List do Zakonu.

Przełożony krakowskiej prowincji franciszkanów o. Jarosław Zachariasz gratulował nowo wyświęconym powołania i życzył im nieustannego upodabniania się do Chrystusa. „

„Kochani bracia: Jacku, Krzysztofie, Marku, Pawle! Szczerze wam gratuluję i bardzo się cieszę waszym powołaniem (…). Życzę wam, byście przez resztę życia ani przez chwilę nie przestawali upodabniać się do naszego Pana i ciągle na nowo Go rozpoznawać w braciach, do których zostaliście posłani” – życzył o. Zachariasz.

Na zakończenie prowincjał podziękował szafarzowi sakramentu abp. Mokrzyckiemu za udzielenie święceń, wychowawcom, profesorom, duchowym kierownikom i rodzicom neoprezbiterów za wykształcenie i wychowanie ich. Jednocześnie prosił wszystkich o modlitwę za braci. „Nadal bądźmy przy nich blisko” – dodał.

jms

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda