Home WiadomościArchiwum Abp Robert Zollitsch konfratrem paulinów

Abp Robert Zollitsch konfratrem paulinów

Redakcja
Abp Robert Zollitsch, arcybiskup Freiburga i przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec, został przyjęty do konfraterni Zakonu Paulinów. Uroczystość odbyła się w niedzielę, 23 stycznia w Sanktuarium Matki Bożej w Todtmoos w Niemczech.
W uroczystej Mszy świętej, obok licznie zgromadzonych wiernych, uczestniczyły również delegacje paulinów z klasztorów niemieckich takich jak St. Märgen, Regensburg i Passau, a także z Jasnej Góry.

 
W swoim przemówieniu prowincjał niemieckiej Prowincji Zakonu Paulinów o. Mirosław Legawiec mówił: „Przyjmowanie do konfraterni w Zakonie Paulinów ma bardzo długą i piękną tradycję. W poczet konfratrów przyjmowane były osoby, których śmiało możemy nazwać naszymi dobrodziejami, którym bardzo zależało na tym, żeby Zakon Paulinów rozwijał się i tym samym spełniał swoją misję w świecie. Do tego grona przyjmowani byli królowie, kardynałowie, biskupi oraz osoby świeckie. Cieszy nas, że od dzisiaj możemy do księdza arcybiskupa zwracać się nie tylko jak to przyjaciela naszego Zakonu, ale również jak do naszego Współbrata".

Robert Zollitsch (ur. 9 sierpnia 1938 w Filipowie, obecna Serbia). Na kapłana wyświęcony 27.05.1965 we Freiburgu, święcenia biskupie przyjął 20.07.2003 r. Pełni funkcję arcybiskupa Freiburga (od 2003 roku) i jest przewodniczącym Konferencji Episkopatu Niemiec. W 2008 odznaczony tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Krótko po powrocie OO. Paulinów do Niemiec w 1981 ówczesny referent personalny Robert Zollitsch nawiązał kontakt z Zakonem, co zaowocowało sprowadzeniem w 1987 białych ojców na teren diecezji Freiburg.

o. Paweł Zawarczynski OSPPE

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda