Home WiadomościArchiwum Agłona: Pieśń o Matce Bożej Saletyńskiej po łotewsku

Agłona: Pieśń o Matce Bożej Saletyńskiej po łotewsku

Redakcja
100514a.png W Sanktuarium Matki Bożej Agłońskiej w Agłonie na Łotwie dnia 19 maja 2010 roku odbędzie się Festiwal Piosenki Maryjnej. Po raz pierwszy w języku łotewskim zostanie wykonana pieśń pt. Dziewico Saletyńska. Utwór zabrzmi na Kalwarii Saletyńskiej usytuowanej na placu wokół Bazyliki, na rozpoczęcie i zakończenie Festiwalu.


Pomysłodawcą tego projektu, jak i pierwszej Kalwarii Saletyńskiej na Łotwie, jest ks. Czesław Hałgas sr MS, saletyn pracujący w Dalekich na Białorusi.
Dnia 14 sierpnia 2009 roku Bazylice Matki Bożej w Agłonie na Łotwie ordynariusz diecezji Rezekniensko-Agłońskiej dokonał uroczystego aktu poświęcenia Saletyńskiej Kalwarii: grupy trzech figur Maryi Płaczącej, rozmawiającej z dziećmi oraz wstępującej do nieba. Figury te przedstawiają trzy fazy objawienia Matki Bożej z La Salette.
 
Dzięki tej inicjatywie Orędzie Saletyńskie dociera w kolejne zakątki świata, w myśl słów Maryi z La Salette: „A więc moje dzieci, ogłoście to całemu mojemu ludowi…”. Figury Matki Bożej Saletyńskiej zostały umieszczone na ogromnym placu wokół Bazyliki.
Patronat nad Festiwalem objął Metropolita Rygi – kard. Janis Pujatis i ordynariusz diecezji Rēzekne-Aglona – bp Janis Bulis.

ks. Piotr Szweda MS

rzecznik Prowincji

Za: www.saletyni.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda