Home WiadomościArchiwum Asamblea Klaretynów w Rosji Syberyjskiej

Asamblea Klaretynów w Rosji Syberyjskiej

Redakcja
W dniach od 19 do 21 października 2010 w Krasnojarsku odbyła się Asamblea Klaretynów pracujących na Syberii. Zebraniu przewodniczył Prowincjał – O. Krzysztof Gierat, wraz z Ekonomem prowincjalnym – O. Zbigniewem Zmorzyńskim. 

 
W Asamblei uczystniczyło 11 osób, w tym dwóch Rosjan – Klaretynów. W niektórych momentach Asambeli był obecny Ordynariusz Diecezji Irkuck – Jego Eksc. Ks. Bp Cyryl Klimowicz, który, m. in. przewodniczył Eucharystii i wygłosił kazanie na rozpoczęcie i zakończenie zebrania. Celem Asamblei było zapoznanie się i omówienie różnorodnych spraw zgromadzeniowych, które stały się owocem niedawno odbytej Kapituły Generalnej i Prowincjalnej; wspólnotowe spotkanie się i modlitwa; dzielenie się własnymi doświadczeniami życia i duszpasterstwa poprzez braterski dialog; zapoznanie się i omówienie planu działania Zarządu Generalnego i Prowincjalnego Zgromadzenia na najbliższe 6-lecie; analiza oraz ocena naszego życia i apostolatu w Rosji w kontekście naszej duchowości, formacji, apostolatu i ekonomii. Jednym z istotnych elementów Asamblei było także zapoznanie się z ideą i materiałami ogólno zgromadzeniowego czteroletniego projektu odnowy misjonarskiego i klaretyńskiego życia duchowego, nazwanego "Kuźnia w życiu codziennym".

Za: www.klaretyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda