Home WiadomościArchiwum Australia: katolicy wybrali najlepszy film roku

Australia: katolicy wybrali najlepszy film roku

Redakcja

„Czarny balonik” (The Black Baloon) w reżyserii Elissy Down otrzymał nagrodę Katolickiego Biura ds. Filmów w Australii (ACFO) za najlepszy obraz 2008 roku. Zdaniem przewodniczącego jury i dyrektora ACFO o. Richarda Leonarda SI, prawdziwym tematem filmu – opowiadającego historię chłopca, który musi się opiekować swym autystycznym bratem – jest miłość wymagająca poświęceń.

„Film mówi o tym, co rodzicie są w stanie zrobić dla swoich dzieci i jak daleko sięga braterska troska. Ten film pokazuje nam, jak skomplikowana, czuła, gwałtowna i chaotyczna może być rodzina, w której jeden z jej członów jest osobą niepełnosprawną” – wyjaśnia jezuita. Jury przyznając nagrodę, podkreśliło, że ten niskobudżetowy film kręcony w scenerii podmiejskich realiów, dotyczy problemów, z którymi na codzień spotkają się zwykli ludzie. ACFO było też pod szczególnym wrażeniem kreacji aktorskiej Luke’a Forda w roli Charliego Mollisona.

Głównym bohaterem nagrodzonego filmu jest Thomas, który po przeprowadzce wraz z całą rodziną, próbuje zaadoptować się do nowego środowiska rówieśników, wchodząc jednocześnie w pełną wyzwań dorosłość. Przeszkodą w realizacji niektórych marzeń chłopca staje się Charlie – starszy brat, cierpiący na autyzm.

Urodzona w Australii Elissa Down, reżyserka i współautorka scenariusza, dotąd nakręciła kilka nowel filmowych, które zostały ciepło przyjęte przez krytyków.

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda