Home WiadomościArchiwum Benedyktyni: O. Opat Prymas w Polsce

Benedyktyni: O. Opat Prymas w Polsce

Redakcja
Opat Prymas Notker Wolf OSB odwiedzi w dniach 25 – 30 czerwca Polskę. Jest to już jego druga wizyta w naszym kraju . Pośród licznych spotkań w Warszawie, honorowego przełożonego Konfederacji Benedyktyńskiej, liczącej prawie 8 tys. mnichów zostanie ugoszczony w Opactwie Tynieckim, szczególnie podczas Nieszporów uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to, jak wiadomo, święto patronalne Opactwa.


Bezpośrednim powodem
tej wizyty jest promocja polskich tłumaczeń dwóch książek autorstwa Opata Prymasa, wydanych przez nasze Wydawnictwo: „Z jasnego nieba" i „Sztuka kierowania ludźmi"

Plan odwiedzin:

28 czerwca 2011 – godz. 19.00 – otwarte spotkanie autorskie w auli bł. Jakuba przy bazylice franciszkanów w Krakowie: O. Opat Prymas Notker Wolf – Jak żyć w Kościele? Między pielgrzymowaniem a władzą.

29 czerwca 2011 – Tyniec – godz. 17.00
– uroczyste Nieszpory Pontyfikalne Uroczystości św. Apostołów Piotra i
Pawła pod przewodnictwem O. Opata Prymasa; Msza św. pontyfikalna
(przewodniczy: O. Opat Bernard Sawicki) – homilię wygłosi O. Opat Prymas
Notker Wolf.

Notker Wolf OSB (ur. 21 czerwca 1940 r. w Unterallgäu, Bawaria) jest obecnym Opatem Prymasem benedyktynów Konfederacji Zakonu Świętego Benedykta. Wcześniej, od roku 1977, był arcyopatem największego benedyktyńskiego klasztoru w Europie, Sankt-Ottilien w Bawarii. Został wybrany jako Opat Prymas w 2000 roku, zastępując Marcel’a Rooney’a. Mieszka w siedzibie Konfederacji w Sant Anselmo w Rzymie.

zdjęcie za: wiwo.de

Za: www.tyniec.benedyktyni.pl.

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda