Home WiadomościArchiwum Białoruś: Eucharystia – Chleb Życia

Białoruś: Eucharystia – Chleb Życia

Redakcja
0000101130d.png W Brasławiu, w domu rekolekcyjnym Sióstr Eucharystek odbyła się ostatnia, czwarta w tym roku, sesja formacyjna zorganizowana przez Salwatorianów. Tym razem była poświęcona Eucharystii. Przez udział w konferencjach, medytacji i Mszy Świętej uczestnicy mieli okazję pogłębić swoją wiedzę i doświadczenie związane z przeżywaniem obecności Jezusa w Sakramencie Ołtarza.

Szczególnym doświadczeniem trzech dni skupienia i modlitwy była sobotnia adoracja połączona z modlitwą o uzdrowienie. W rekolekcjach uczestniczyły 23 osoby z diecezji witebskiej, mińsko-mohylewskiej i grodzieńskiej. Swoją wiedzą i osobistym doświadczeniem duchowym podczas sesji formacyjnej dzielił się o. Roman Schulz OP z Witebska.

Temat Eucharystii zakończył pierwszy rok systematycznych spotkań formacyjnych w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Eucharystek. W roku 2011 planowane są kolejne cztery, które będą poświęcone: męce i śmierci Chrystusa, Bożemu Miłosierdziu, modlitwie różańcowej i Księdze Apokalipsy.

T.D.
 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda